Α.Γ.Σ. Αχιλλέας Νεάπολης & Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσ/νίκης: Πανελλήνιο Διασυλλογικό Τουρνουά, Μάρτιος 2017
1 min read![](https://tkd-itf.gr/wp-content/uploads/2020/03/1235.jpg)
Ο Α.Γ.Σ. Αχιλλέας Νεάπολης και ο Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης με την έγκριση της Αθλητικής Ομοσπονδίας Taekwon-Do Ελλάδος (Α.Ο.Τ.Ε.) προκηρύσσουν Πανελλήνιο Διασυλλογικό Τουρνουά Αγώνων Επίδειξης Taekwon-Do I.T.F. την Κυριακή 12 Μαρτίου 2017 στο Κλειστό Γυμναστήριο “Μίμης Τσικίνας” στην πλατεία της Χ.Α.Ν.Θ.
H πολυετής εμπειρία των δύο συλλόγων στη διοργάνωση αθλητικών εκδηλώσεων αποδεικνύεται κάθε χρόνο, καθώς στο περσινό τουρνουά συμμετείχαν 757 αθλητές-αθήτριες από 58 σωματεία. Φέτος οι διοργανωτές ευελπιστούν να ξεπεράσουν τις 850 συμμετοχές και περισσότερους από 3000 θεατές.
![](https://tkd-itf.gr/wp-content/uploads/2020/03/1235β.jpg)
Δικαίωμα συμμετοχής στο τουρνουά θα έχουν όλοι οι συμμετέχοντες που ανήκουν στις ηλικιακές κατηγορίες των Παμπαίδων/Παγκορασίδων (2007-2010), Παίδων/Κορασίδων (2003-2006), Εφήβων/Νεανίδων (14-17 ετών) και Ανδρών/Γυναικών (18-39 ετών).
Σας ενημερώνουμε ότι το τουρνουά θα προβάλλεται ζωντανά μέσω της ιστοσελίδας www.tkd-itf.gr. Μετά το πέρας του τουρνουά θα αναρτηθεί το σχετικό αρχείο με τα βίντεο το οποίο θα αναπαράγεται στην ιστοσελίδα μας καθώς και στο προφίλ του κάθε αθλητή.
![](https://tkd-itf.gr/wp-content/uploads/2020/03/1235γ.jpg)