Sun. Feb 23rd, 2020

Απολογιστικό 2ης Ημέρας – Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών 2019

1 min read

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη ημέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών στην Ιερισσό, Χαλκιδικής στις 26-27 Ιανουαρίου 2019.

Η δεύτερη ημέρα συμπεριλάμβανε όλες τις κατηγορίες των γυναικών. Οι πρωταθλήτριες κάθε κατηγορίες θα λάβουν το “χρυσό εισιτήριο” για το επερχόμενο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στις 2-8 Απριλίου στο Ρίμινι της Ιταλίας.

Με το τέλος του πρωταθλήματος οι σύλλογοι που βρέθηκαν στην πρώτη τριάδα της γενικής κατάταξης ήταν:

  1. Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη (8 χρυσά, 2 αργυρά, 1 χάλκινο)
  2. Α.Σ. Πολίχνης (6 χρυσά, 2 αργυρά, 9 χάλκινα)
  3. Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης (3 χρυσά, 0 αργυρά, 0 χάλκινα)

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Γυναικών 4-1 Gup

Μακρή Ευδοξία (Α.Σ. Άτλας Ιερισσού)

Γυναικών 1 Dan

Αιγίδου Ιωάννα (Α.Σ. Πολίχνης)
Γκουντούρα Σταυρούλα (Γ.Σ. Taekwon-Do Λάρισας)
3ες Μουρατίδου Ευμορφία – Ουρανία (Α.Σ. Πολίχνης) & Τσινίδου Ελεάνα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)

Γυναικών 2 Dan

Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης)
Γεωργίτση Σταματίνα (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
3ες Χατζοπούλου Ευαγγελία (Α.Σ. Πολίχνης) & Βιτάλι Ιωάννα (Α.Ο.Π.Ο.Τ. Τρίπολης)

Γυναικών 3 Dan

Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης)
Πλασκασοβίτη Ευτυχία (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας)
3ες Τσιούμα Φωτεινή (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου) & Μαραζάκη Δέσποινα (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)

Γυναικών 4 Dan

Τσαταλμπασίδου Ελένη (Α.Σ. Πολίχνης)
Βασιλειά Αγγελική (Α.Σ. Πολίχνης)
Καρύδη Λίνα – Χριστίνα (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)

Γυναικών -47kg

Τσινίδου Ελεάνα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
Φωτογλίδου Μαρία – Αναστασία (Α.Σ. Ολυμπισμός)
3ες Ερμείδου Γεωργία (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) & Πλασκασοβίτη Ιωάννα (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας)

Γυναικών -52kg

Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης)
Αλεξιάδου Δωροθέα (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός)
3ες Πλασκασοβίτη Ευτυχία (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας) & Πεκρίδου Ανθούλα (Α.Σ. Πολίχνης)

Γυναικών -57kg

Κουτμουρίδου Σοφία – Σταυρούλα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Ροκά Εμμανουέλα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3ες Χατζοπούλου Ευαγγελία (Α.Σ. Πολίχνης) & Παππά Μαρία – Σπυριδούλα (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)

Γυναικών -62kg

Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)
3ες Πιπερίδου Ευαγγελία (Α.Σ. Καλαμαριάς) & Παπαδοπούλου Αποστολία (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)

Γυναικών -67kg

Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Βαρβαλιού Ειρήνη – Κρυσταλλία (Α.Σ. Μακεδών Λαγυνών)
3ες Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης) & Αιγίδου Ιωάννα (Α.Σ. Πολίχνης)

Γυναικών -72kg

Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3ες Γκολέμη Θεοδώρα – Δέσποινα (Α.Γ.Σ. Καστέλλας) & Καϋμενάκη Μελίνα (Α.Ο. Νίκη Αιτωλοακαρνανίας)

Γυναικών -77kg

Κηπουρού Άννα – Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)
Κούσα Μαρία (Α.Σ. Βασιλικών Mars)

Γυναικών +77kg

Κατινιού Στυλιανή (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Πλασκασοβίτη Μαγδαληνή (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας)

Ειδικές Τεχνικές Γυναικών

Κηπουρού Άννα – Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)
Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)
Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης)

Δοκιμές Δύναμη Γυναικών

Βιδάλη Καλλιόπη – Ελεάνα (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)
Χατζοπούλου Ευαγγελία (Α.Σ. Πολίχνης)
Μπεκιαρίδου Σοφία (Α.Σ. Άξων Τούμπας)