TKD-ITF.gr 

ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ

Επώνυμο ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ
Όνομα ΜΑΡΙΑΝΘΗ
NGB ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ TAEKWON-DO ΕΛΛΑΔΟΣ
Σωματείο Α.Σ. ΝΕΑΠ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝ.

Βιογραφικό

Πληροφορίες

Φωτογραφίες

Βίντεο

Άρθρα

Τελικός Απολογισμός - Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, Εστονία 2018

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στις 23-29 Απριλίου 2018. . .

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στις 23-29 Απριλίου 2018 στο Ταλίν της Εσθονίας με την Εθνική μας ομάδα να κατακτάει την 3η θέση στη γενική κατάταξη των χωρών με 19 χρυσά, 17 αργυρά και 32 χάλκινα.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Ονοματεπώνυμο Θέση Κατηγορία
Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων Tul 2 Dan
Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) Εφήβων Tul 3 Dan
Μαρίνης Στυλιανός (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Εφήβων Tul 1 Dan
Κοκκάλας Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Ανδρών Tul 3 Dan
Στεφανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 1 Dan
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα) Δοκιμές Δύναμης Βετεράνων
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) Γυναικών -62kg
Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών -72kg
Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Ανδρών -58kg
Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Νεανίδων 14-15 -50kg
Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Νεανίδων 14-15 -55kg
Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 14-15 -65kg
Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Νεανίδων 14-15 +65kg
Τσινίδου Ελεάνα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Νεανίδων 16-17 -40kg
Κουτμουρίδου Σοφία-Σταυρούλα (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Νεανίδων 16-17 -52kg
Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.ΠΟ.Τ. Τρίπολης) Ασημένια Βετεράνων Γυναικών Tul 4 Dan
Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.ΠΟ.Τ. Τρίπολης) Ασημένια Βετεράνων Γυναικών +75kg
Κούσα Μαρία (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Γυναικών -77kg
Τσαταλμπασίδου Ελένη (Α.Σ. Πολίχνης) Γυναικών Tul 4 Dan
Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός) Ανδρών Tul 2 Dan
Νικολοπούλου Φανή (Α.Σ.Φ. Αγίας Παρασκευής) Νεανίδων Tul 3 Dan
Ντόβας Πάνο-Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Ανδρών Tul 4 Dan
Κανδηλάπτης Στυλιανός (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Εφήβων 14-15 -45kg
Κελεσίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 14-15 -50kg
Βήτου Αιμιλία (Α.Σ. Μίκρας) Νεανίδων 16-17 -58kg
Σωτηριάδου Νικολέττα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji) Νεανίδων 16-17 +70kg
Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο) Εφήβων 16-17 -51kg
Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -63kg
Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών +77kg
Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Ψαρράς Αλέξανδρος (Α.Σ. Μετεώρων), Γαλανής Εμμανουήλ (Α.Σ. Καλαμαριάς), Ζαφείρης Αθανάσιος (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου), Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Μάχες Ανδρών
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής), Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κούσα Μαρία (Α.Σ. Βασιλικών Mars), Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ομαδικές Μάχες Γυναικών
Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Γυναικών
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής), Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης), Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης), Παπαδοπούλου Παγώνα (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Ειδικές Τεχνικές Γυναικών
Λαζάρου Γεώργιος (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς) Χρυσή Βετεράνων Ανδρών Tul 5 Dan
Παυλίδης Αριστείδης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών +90kg
Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Εφήβων 14-15 -55kg
Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -60kg
Κυριακού Δημήτριος-Χρήστος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji) Εφήβων 14-15 -70kg
Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) Νεανίδων 16-17 -64kg
Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 16-17 -70kg
Κουτσουρίδης Φώτιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -51kg
Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -57kg
Καρβούνης Παναγιώτης (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 16-17 -57kg
Βενετόπουλος Θανάσης (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Εφήβων 16-17 +75kg
Παπαδοπούλου Παγώνα (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Γυναικών -47kg
Μπαγιαζίδου Σοφία (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών) Γυναικών -57kg
Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών -67kg
Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ανδρών -92kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων 14-15 -45kg
Αλεξίου Ασημούλα-Εφραιμία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Νεανίδων 14-15 -50kg
Φανάρα Μαρία-Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 14-15 -60kg
Κτένα Αιμιλία-Δήμητρα (Α.Σ. Λευκάδας) Νεανίδων 14-15 -60kg
Κασμένης Άγγελος (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα") Εφήβων 14-15 -45kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Φανάρα Μαρία-Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης), Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Μάχες Νεανίδων 14-15
Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κουτσουρίδης Φώτιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Σ. Ευόσμου Σπάρτακος), Βενετόπουλος Θανάσης (Α.Σ. Βασιλικών Mars), Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας), Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Εφήβων 16-17
Βήτου Αιμιλία (Α.Σ. Μίκρας), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης), Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης), Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης), Κουτμουρίδου Σοφία-Σταυρούλα (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας), Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Νεανίδων 16-17
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης), Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης), Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) Ομαδικό Tul Νεανίδων
Γραφανάκης Ευστάθιος (Α.Σ. Μινώταυρος Αγίου Νικολάου) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 1 Dan
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 6 Dan
Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ανδρών +92kg
Πυνηρτζής Γεώργιος (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) Χρυσή Βετεράνων Ανδρών Tul 3 Dan
Καλογιάννης Βασίλειος (Α.Σ. Σάρισα Παιονίας) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών -80kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Ρεπανά Παρασκευή (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα"), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης) Self Defense Junior Female
Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Πολίχνης), Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου), Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Παπαθανασίου Αλέξανδρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Self Defense Junior Male
Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης), Ντόβας Πάνο-Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη), Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Ράπτης Ακριβός (Γ.Α.Σ. Chon-Ji), Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός), Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ομαδικές Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
Τόλιος Δημήτριος (Α.Σ. Πολίχνης), Παπαθανασίου Αλέξανδρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Παπακωνσταντίνου Ιωάννης (Α.Σ. Ελευσίς), Χαρίτος Δημήτριος, Κελεσίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Εφήβων 14-15
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα), Γεροντής Ιωάννης (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου), Παυλίδης Αριστείδης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Καλογιάννης Βασίλειος (Α.Σ. Σάρισα Παιονίας) Ομαδικές Δοκιμές Δύναμης Βετεράνων

 

Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών - Εφήβων/Νεανίδων Ιταλία 2015: Τελικά Αποτελέσματα Αγώνων

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Taekwon-do ITF στην Andria της Ιταλίας καθώς η εθνική μας ομάδα κατέκτησε για πρώτη φορά την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην γενική κατάταξη. Ανάμεσα σε 29 χώρες η Ελλάδα κατάφερε να αναδειχθεί αποδεικνύοντας την ολοένα και μεγαλύτερη εξέλιξη. . .

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Taekwon-do ITF στην Andria της Ιταλίας καθώς η εθνική μας ομάδα κατέκτησε για πρώτη φορά την τρίτη θέση στην γενική κατάταξη. Ανάμεσα σε 29 χώρες η Ελλάδα κατάφερε να αναδειχθεί αποδεικνύοντας την ολοένα και μεγαλύτερη εξέλιξη του Taekwon-do ITF στην Ελλάδα. Συνολικά κατακτήθηκαν 11 χρυσά, 12 ασημένια, 19 χάλκινα μετάλλια και πολλές τέταρτες και πέμπτες θέσεις. Δικαίως λοιπόν γίνετε λόγος για επιτυχία της ομάδας από τους παράγοντες του αθλήματος που συνόδευσαν την αποστολή, οι οποίοι σημειώνουν πως πρόκειται για μια από τις καλύτερες εμφανίσεις της εθνικής σε πανευρωπαϊκό επίπεδο. Η αισιοδοξία για το μέλλον είναι έκδηλη καθώς σύμφωνα και με τα υπόλοιπα στατιστικά η Ελλάδα κατέκτησε την τρίτη θέση στις κατηγορίες εφήβων/νεανίδων και την πρώτη στις κατηγορίες των βετεράνων. Κλείνοντας αξίζει να σημειωθεί ότι η ελληνική αποστολή στο σύνολό της, έδωσε ραντεβού με όλους τους αθλητές, προπονητές και παράγοντες του φετινού πρωταθλήματος για του χρόνου την άνοιξη όταν και θα διεξαχθεί το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα στην Θεσσαλονίκη.

  Τελική Κατάταξη Χωρών

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ελληνικών συμμετοχών βρίσκονται στον παρακάτω πίνακα:

 

Κατηγορία - Αγώνισμα Όνομα Θέση
-46kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Ανανιάδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) 1η Θέση
-52kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Μπαγιαζίδου Σοφία (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών) 1η Θέση
-64kg Ασημένια Βετεράνων Πλασκασοβίτης Πέτρος (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας) 1η Θέση
-70kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Σαρρή Ευγενία (Α.Σ. TKD Λεωνιδίου) 1η Θέση
-75kg ΕΦΗΒΩΝ Αναστασιάδης Ιορδάνης (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) 1η Θέση
-80kg Ασημένια Βετεράνων Λεούσης Νικόλαος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) 1η Θέση
+70kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) 1η Θέση
+75kg Ασημένια Βετεράνων Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.Π.Ο.Τ. Τρίπολης) 1η Θέση
2 DAN ΝΕΑΝΙΔΩΝ Χατζοπούλου Ευαγγελία (Α.Σ. Πολίχνης) 1η Θέση
SPARRING (MAXH) ΟΜΑΔΙΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 1η Θέση
ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ 1η Θέση
-51kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ιωαννίδου Πηνελόπη (Α.Σ. Αξιός) 2η Θέση
-51kg ΕΦΗΒΩΝ Καρβούνης Τριαντάφυλλος (Α.Σ. Ζέας) 2η Θέση
-64kg ΑΝΔΡΩΝ Μυργιλής Παύλος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) 2η Θέση
-75kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) 2η Θέση
3 DAN ΕΦΗΒΩΝ Αναστασιάδης Χρήστος (Α.Σ. Πολίχνης) 2η Θέση
3 DAN ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης) 2η Θέση
4 DAN ΑΝΔΡΩΝ Ντάνος Βασίλειος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως ΤΑΤΟ) 2η Θέση
4 Dan Ασημένια Βετεράνων Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.Π.Ο.Τ. Τρίπολης) 2η Θέση
SPARRING (MAXH) ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ 2η Θέση
TUL ΟΜΑΔΙΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2η Θέση
ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΥΝΑΜΗΣ Ασημένια Βετεράνων Ασπιώτης Ηλιας (Α.Γ.Σ. Ίωνες Ν.Ιωνίας Αττικής) 2η Θέση
ΕΝΑΕΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2η Θέση
-40kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Λιάσκα Αικατερίνη (Α.Σ. Ντότζανγκ) 3η Θέση
-45kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Παπαδόπουλου Κυριακή (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών) 3η Θέση
-57kg ΑΝΔΡΩΝ Καζαντζίδης Δημήτριος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) 3η Θέση
-63kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Λεκατσά Μαρία (Α.Σ.Πρωτέας Ιωαννίνων) 3η Θέση
-80kg Ασημένια Βετεράνων Σγουμπόπουλος Κωνσταντίνος (Α.Σ.Φ. TKD Το Μοσχάτο) 3η Θέση
+75kg ΕΦΗΒΩΝ Σιάμος Αρχέλαος (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) 3η Θέση
+90kg Ασημένια Βετεράνων Ασπιώτης Ηλιας (Α.Γ.Σ. Ίωνες Ν.Ιωνίας Αττικής) 3η Θέση
2 DAN ΑΝΔΡΩΝ Ζησόπουλος Δημήτριος (Γ.Σ. Λάρισας) 3η Θέση
3 DAN ΓΥΝΑΙΚΩΝ Τσαταλμπασίδου Ελένη (Α.Σ. Αστέρας Πεύκων) 3η Θέση
5 Dan Ασημένια Βετεράνων Σγουμπόπουλος Κωνσταντίνος (Α.Σ.Φ. TKD Το Μοσχάτο) 3η Θέση
5 Dan Ασημένια Βετεράνων Πλασκασοβίτης Πέτρος (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας) 3η Θέση
SPARRING (MAXH) ΟΜΑΔΙΚΟ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ 3η Θέση
SPARRING (MAXH) ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 3η Θέση
TUL ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ 3η Θέση
TUL ΟΜΑΔΙΚΟ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ 3η Θέση
ΕΝ.ΤΕΧΝ.ΑΝΔΡΩΝ Μαρκοκωνσταντίνου Ανδρέας (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) 3η Θέση
ΕΝ.ΤΕΧΝ.ΕΦΗΒΩΝ Παντελιάδης Ιωάννης (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη) 3η Θέση
ΕΝΑΕΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 3η Θέση
ΕΝΑΕΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΕΦΗΒΩΝ 3η Θέση
ΕΝΑΕΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ 4η Θέση
-45kg ΕΦΗΒΩΝ Γάρρας Χρήστος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) 5η Θέση
-57kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Βασιλειά Αγγελική (Α.Σ. Πολίχνης) 5η Θέση
-64kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) 5η Θέση
-69kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) 5η Θέση
-78kg ΑΝΔΡΩΝ Μπούρδας Αχιλλέας (Βασιλικών MARS) 5η Θέση
+75kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προύντζου Ευτυχία (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) 5η Θέση
1 DAN ΑΝΔΡΩΝ Τιμαγένης Δημήτριος (Α.Σ.Πρωτέας Ιωαννίνων) 5η Θέση
1 DAN ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ιωαννίδου Γεωργία (Α.Σ. Αξιός) 5η Θέση
1 DAN ΕΦΗΒΩΝ Δεληγιαννίδης Αναστάσιος (Α.Σ. Λευκός Πύργος) 5η Θέση
2 DAN ΓΥΝΑΙΚΩΝ Παράσχου Ανάστω (Α.Σ. Λευκός Πύργος) 5η Θέση
3 DAN ΑΝΔΡΩΝ Κοκκάλας Παναγιώτης (Α.Ο.Π.Ο.Τ. Τρίπολης) 5η Θέση
4 DAN ΓΥΝΑΙΚΩΝ Στασινοπούλου Βασιλική (Α.Σ. Καστελλίου) 5η Θέση
TUL ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 5η Θέση
-57kg ΕΦΗΒΩΝ Καραμήτσος Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) Συμμετοχή
-58kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κωνσταντά Μαρία (Α.Σ. Ζέας) Συμμετοχή
-63kg ΕΦΗΒΩΝ Μπέϊκος Γεώργιος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) Συμμετοχή
-69kg ΕΦΗΒΩΝ Κοσμίδης Παναγιώτης (Α.Γ.Σ. Αχιλλέας Νεάπολης) Συμμετοχή
-71kg ΑΝΔΡΩΝ Ντόβας Παναγιώτης (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη) Συμμετοχή
-80kg Ασημένια Βετεράνων Αλμασίδης Λεωνίδας (Α.Σ. Αλέξανδρος) Συμμετοχή
-85kg ΑΝΔΡΩΝ Καλακίδης Χρήστος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) Συμμετοχή
+85kg ΑΝΔΡΩΝ Μπαντής Στέφανος (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών) Συμμετοχή
1 DAN ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κανάκη Φανή (Α.Γ.Ε.Μ.Σ.Θ. Ο Αίαντας) Συμμετοχή
2 DAN ΕΦΗΒΩΝ Καρβούνης Τριαντάφυλλος (Α.Σ. Ζέας) Συμμετοχή
SPARRING (MAXH) ΟΜΑΔΙΚΟ ΕΦΗΒΩΝ Συμμετοχή
ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ Συμμετοχή
ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Συμμετοχή
ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΑΝΔΡΩΝ Τσαλίκης Γρηγόριος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως ΤΑΤΟ) Συμμετοχή
ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΥΝΑΜΗΣ Ασημένια Βετεράνων Αλμασίδης Λεωνίδας (Α.Σ. Αλέξανδρος) Συμμετοχή
ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΥΝΑΜΗΣ Ασημένια Βετεράνων Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.Π.Ο.Τ. Τρίπολης) Συμμετοχή
ΔΟΚΙΜΕΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κότσαλη Αθανασία (Α.Σ. Ντότζανγκ) Συμμετοχή
ΕΝ.ΤΕΧΝ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Συμμετοχή
ΕΝ.ΤΕΧΝ.ΝΕΑΝΙΔΩΝ Λαζόγλου Χριστίνα (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Συμμετοχή

 

Υποστηρικτές μας για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

 

Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών - Εφήβων/Νεανίδων Ιταλία 2015: Τελικά Αποτελέσματα 3ης ημέρας αγώνων

Η τρίτη κατα σειρά ημέρα αγώνων βρήκε τους έλληνες διεθνείς σε άριστη κατάσταση. Πολλά μετάλλια, νίκες, συμμετοχές και αγωνιστική εμπειρία αποκτήθηκαν έπειτα από μια ακόμα κουραστκή και συνάμα ευχάριστη ημέρα εδώ στο στάδιο Palasport...

 

Η τρίτη κατα σειρά ημέρα αγώνων βρήκε τους έλληνες διεθνείς σε άριστη κατάσταση. Πολλά μετάλλια, νίκες, συμμετοχές και αγωνιστική εμπειρία αποκτήθηκαν έπειτα από μια ακόμα κουραστκή και συνάμα ευχάριστη ημέρα εδώ στο στάδιο Palasport στην πόλη Andria της Ιταλίας. Ο απολογισμός της ημέρας φαίνεται συνοπτικά στο παρακάτω πίνακα.

Κατηγορία - Αγώνισμα Όνομα Θέση
-46kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Ανανιάδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) 1η Θέση
-75kg ΕΦΗΒΩΝ Αναστασιάδης Ιορδάνης (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) 1η Θέση
+70kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) 1η Θέση
-64kg Ασημένια Βετεράνων Πλασκασοβίτης Πέτρος (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας) 1η Θέση
-75kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) 2η Θέση
-51kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ιωαννίδου Πηνελόπη (Α.Σ. Αξιός ) 2η Θέση
-64kg ΑΝΔΡΩΝ Μυργιλής Παύλος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) 2η Θέση
-63kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Λεκατσά Μαρία (Α.Σ.Πρωτέας Ιωαννίνων) 3η Θέση
+75kg ΕΦΗΒΩΝ Σιάμος Αρχέλαος (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) 3η Θέση
-57kg ΑΝΔΡΩΝ Καζαντζίδης Δημήτριος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) 3η Θέση
-45kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Παπαδόπουλου Κυριακή (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών) 3η Θέση
+90kg Ασημένια Βετεράνων Ασπιώτης Ηλιας (Α.Γ.Σ. Ίωνες Ν.Ιωνίας Αττικής) 3η Θέση
-64kg ΝΕΑΝΙΔΩΝ Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) 5η Θέση
+75kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προύντζου Ευτυχία (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) 5η Θέση
-57kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Βασιλειά Αγγελική (Α.Σ. Πολίχνης) 5η Θέση
-78kg ΑΝΔΡΩΝ Μπούρδας Αχιλλέας (Βασιλικών MARS) 5η Θέση
-69kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) 5η Θέση
-57kg ΕΦΗΒΩΝ Καραμήτσος Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) Συμμετοχή
-71kg ΑΝΔΡΩΝ Ντόβας Παναγιώτης (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη) Συμμετοχή
-63kg ΕΦΗΒΩΝ Μπέϊκος Γεώργιος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) Συμμετοχή
+85kg ΑΝΔΡΩΝ Μπαντής Στέφανος (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών) Συμμετοχή
SPARRING (MAXH) ΟΜΑΔΙΚΟ ΕΦΗΒΩΝ Συμμετοχή

 

Υποστηρικτές μας για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

 

Ροή Αγώνων 3ης μέρας

Οι πρώτοι αγώνες έπειτα από το μεσημεριανό διάλλειμα φέρνουν ακόμη ένα χρυσό και δύο ασημένια μετάλλια. Η Ανανιάδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) μετά από τρεις νικηφόρους αγώνες απέναντι σε μια Τσέχα και δύο Ρωσίδες αθλήτριες κατάφερε να αναδειχθεί νικήτρια στην κατηγορία -46kg νεανίδων. Ο Σιάμος Αρχέλαος (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) και ο Καζαντζίδης Δημήτριος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) στις κατηγορίες...

Οι πρώτοι αγώνες έπειτα από το μεσημεριανό διάλλειμα φέρνουν ακόμη ένα χρυσό και δύο ασημένια μετάλλια. Η Ανανιάδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) μετά από τρεις νικηφόρους αγώνες απέναντι σε μια Τσέχα και δύο Ρωσίδες αθλήτριες κατάφερε να αναδειχθεί νικήτρια στην κατηγορία -46kg νεανίδων. Ο Σιάμος Αρχέλαος (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) και ο Καζαντζίδης Δημήτριος (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) στις κατηγορίες +75kg εφήβων και -57kg ανδρών αντίστοιχα κέρδισαν τον πρώτο τους αγώνα αλλά δεν κατάφεραν να συνεχίσουν κατακτώντας την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Η Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεαπόλης Μακεδονική Δύναμη) στην κατηγορία -64kg νεανίδων έμεινε εκτός μεταλλίων μετά την ήττα της στον δεύτερο αγώνα από την Σλοβένα αθλήτρια. Ενώ ο Μπαντής Στέφανος (Παναθλητικός Αθλ.Εν.Συκεών) στον πρώτο του αγώνα δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ρώσου πρωταθλητή.

Υποστηρικτές μας για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

 

Next ->