TKD-ITF.gr 

ΚΙΡΤΑΤΖΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

Επώνυμο ΚΙΡΤΑΤΖΗΣ
Όνομα ΗΡΑΚΛΗΣ
NGB ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ TAEKWON-DO ΕΛΛΑΔΟΣ
Σωματείο Α.Ο. ΕΥΟΣΜΟΥ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ

Βιογραφικό

Πληροφορίες

Φωτογραφίες

Βίντεο

Άρθρα

Απολογισμός 3ης Ημέρας - Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορωσία 2018

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Μινσκ της Λευκορωσίας. Η ελληνική ομάδα με εξαιρετικές εμφανίσεις κατέκτησε επτά μετάλλια. . .

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Μινσκ της Λευκορωσίας. Η ελληνική ομάδα με εξαιρετικές εμφανίσεις κατέκτησε επτά μετάλλια.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ονοματεπωνυμο Θέση Κατηγορία
Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -60kg
Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -69kg
Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας) Νεανίδων 14-15 -55kg
Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Εφήβων 14-15 -60kg
Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) Εφήβων 16-17 -75kg
Νιάνιος Δημήτριος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Εφήβων 16-17 -69kg
Ζηλάκος Πέτρος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -45kg
Παρδαλογιάννης Ονούφριος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -51kg
Σακοράφα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων 14-15 -40kg
Ασβεστοπούλου Αναστασία (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Νεανίδων 14-15 -40kg
Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο) Συμμετοχή Εφήβων 16-17 -51kg
Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -52kg
Παρούνοφ Γεώργιος (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) Συμμετοχή Εφήβων 16-17 -75kg
Παπαδοπούλου-Ματζίρη Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -52kg
Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δϋναμη) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -70kg
Ακριβού Στυλιανή (Α.Σ. Παναθλητικός Θεσσαλονίκης) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -70kg
Κουζανίδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Συμμετοχή Νεανίδων 14-15 +65kg
Μπαξεβάνης Θωμάς (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) Συμμετοχή Εφήβων 14-15 +70kg
Κασμένης Άγγελος (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Συμμετοχή Εφήβων 14-15 -45kg

 

Εφήβων 16-17 -75kg - Ροή Αγώνων Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορώσια 2018

Ολοκληρώθηκε χθες (Παρακευή 24/08/2018) το απόγευμα η κατηγορία Εφήβων 16-17 -75kg, η οποία έλαβε χώρα στο τερέν 4. Οι δύο έλληνες αθλητές που συμμετείχαν ήταν ο Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) και Παρούνοφ Γεώργιος (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος). . .

Ολοκληρώθηκε χθες (Παρακευή 24/08/2018) το απόγευμα η κατηγορία Εφήβων 16-17 -75kg, η οποία έλαβε χώρα στο τερέν 4. Οι δύο έλληνες αθλητές που συμμετείχαν ήταν ο Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) και Παρούνοφ Γεώργιος (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος).

Ο αθλητής Κιρτατζής Ηρακλής κληρώθηκε σε όμιλο τεσσάρων ατόμων. Στον πρώτο του αγώνα συναντήθηκε με το Ρώσο Batashan Igor, στο δεύτερο αγώνα τον Αρμένο Sashik Grigoryan κερδίζοντάς τον με 4-0, ενώ στον τρίτο αγώνα τον Ουκρανό Koniukh Oleh. Προκρίθηκε στον ημιτελικό της κατηγορίας με τον Τατζικιστανό Beromov Sipar όπου και ηττήθηκε με 3-0 στις γωνίες. Παρέμεινε στην τρίτη θέση και στην κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου.

Ο δεύτερος αθλητής της κατηγορίας ο Παρούνοφ Γεώργιος, βρέθηκε επίσης σε όμιλο των τεσσάρων ατόμων. Αγωνίστηκε στον πρώτο του αγώνα με τον Ρώσο Ismailov Ruslan, στον δεύτερο με τον Ουκρανό Plaksin Oleksandr και στον τρίτο με τον Τατζικιστανό Beromov Sipar. Δυστυχώς, δεν κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση και παρέμεινε εκτός μεταλλίων. 

Πρόγραμμα 2ης Ημέρας (Απόγευμα) - Ροή Αγώνων Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορωσία 2018

Μετά το καθιερωμένο διάλειμμα και το τέλος σχεδόν όλων των κατηγορίων των ατομικών Tul σειρά έχουν τα ομαδικά Tul και οι ατομικές Μάχες.

Μετά το καθιερωμένο διάλειμμα και το τέλος σχεδόν όλων των κατηγορίων των ατομικών Tul σειρά έχουν τα ομαδικά Tul και οι ατομικές Μάχες.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Τερέν
Σουγλέρη Ελένη (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης Θέρμης) Νεανίδων 14-15 -55kg 1
Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας) Νεανίδων 14-15 -55kg 1
Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Εφήβων 14-15 -60kg 2
Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -60kg 2
Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο) Εφήβων 16-17 -51kg 3
Παρδαλογιάννης Ονούφριος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -51kg 3
Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) Εφήβων 16-17 -75kg 4
Παρούνοφ Γεώργιος (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) Εφήβων 16-17 -75kg 4
Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Νεανίδων 16-17 -52kg 5
Παπαδοπούλου-Ματζίρη Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 16-17 -52kg 5
Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Νεανίδων - Πρόκριση 7
Γιανταμίδης Ιωάννης (Α.Γ.Σ. Ασπροπύργου) Ειδικές Τεχνικές Εφήβων - Πρόκριση 7

 

Τελικός Απολογισμός - Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, Εστονία 2018

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στις 23-29 Απριλίου 2018. . .

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στις 23-29 Απριλίου 2018 στο Ταλίν της Εσθονίας με την Εθνική μας ομάδα να κατακτάει την 3η θέση στη γενική κατάταξη των χωρών με 19 χρυσά, 17 αργυρά και 32 χάλκινα.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Ονοματεπώνυμο Θέση Κατηγορία
Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων Tul 2 Dan
Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) Εφήβων Tul 3 Dan
Μαρίνης Στυλιανός (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Εφήβων Tul 1 Dan
Κοκκάλας Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Ανδρών Tul 3 Dan
Στεφανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 1 Dan
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα) Δοκιμές Δύναμης Βετεράνων
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) Γυναικών -62kg
Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών -72kg
Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Ανδρών -58kg
Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Νεανίδων 14-15 -50kg
Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Νεανίδων 14-15 -55kg
Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 14-15 -65kg
Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Νεανίδων 14-15 +65kg
Τσινίδου Ελεάνα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Νεανίδων 16-17 -40kg
Κουτμουρίδου Σοφία-Σταυρούλα (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Νεανίδων 16-17 -52kg
Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.ΠΟ.Τ. Τρίπολης) Ασημένια Βετεράνων Γυναικών Tul 4 Dan
Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.ΠΟ.Τ. Τρίπολης) Ασημένια Βετεράνων Γυναικών +75kg
Κούσα Μαρία (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Γυναικών -77kg
Τσαταλμπασίδου Ελένη (Α.Σ. Πολίχνης) Γυναικών Tul 4 Dan
Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός) Ανδρών Tul 2 Dan
Νικολοπούλου Φανή (Α.Σ.Φ. Αγίας Παρασκευής) Νεανίδων Tul 3 Dan
Ντόβας Πάνο-Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Ανδρών Tul 4 Dan
Κανδηλάπτης Στυλιανός (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Εφήβων 14-15 -45kg
Κελεσίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 14-15 -50kg
Βήτου Αιμιλία (Α.Σ. Μίκρας) Νεανίδων 16-17 -58kg
Σωτηριάδου Νικολέττα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji) Νεανίδων 16-17 +70kg
Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο) Εφήβων 16-17 -51kg
Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -63kg
Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών +77kg
Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Ψαρράς Αλέξανδρος (Α.Σ. Μετεώρων), Γαλανής Εμμανουήλ (Α.Σ. Καλαμαριάς), Ζαφείρης Αθανάσιος (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου), Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Μάχες Ανδρών
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής), Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κούσα Μαρία (Α.Σ. Βασιλικών Mars), Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ομαδικές Μάχες Γυναικών
Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Γυναικών
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής), Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης), Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης), Παπαδοπούλου Παγώνα (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Ειδικές Τεχνικές Γυναικών
Λαζάρου Γεώργιος (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς) Χρυσή Βετεράνων Ανδρών Tul 5 Dan
Παυλίδης Αριστείδης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών +90kg
Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Εφήβων 14-15 -55kg
Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -60kg
Κυριακού Δημήτριος-Χρήστος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji) Εφήβων 14-15 -70kg
Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) Νεανίδων 16-17 -64kg
Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 16-17 -70kg
Κουτσουρίδης Φώτιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -51kg
Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -57kg
Καρβούνης Παναγιώτης (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 16-17 -57kg
Βενετόπουλος Θανάσης (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Εφήβων 16-17 +75kg
Παπαδοπούλου Παγώνα (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Γυναικών -47kg
Μπαγιαζίδου Σοφία (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών) Γυναικών -57kg
Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών -67kg
Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ανδρών -92kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων 14-15 -45kg
Αλεξίου Ασημούλα-Εφραιμία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Νεανίδων 14-15 -50kg
Φανάρα Μαρία-Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 14-15 -60kg
Κτένα Αιμιλία-Δήμητρα (Α.Σ. Λευκάδας) Νεανίδων 14-15 -60kg
Κασμένης Άγγελος (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα") Εφήβων 14-15 -45kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Φανάρα Μαρία-Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης), Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Μάχες Νεανίδων 14-15
Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κουτσουρίδης Φώτιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Σ. Ευόσμου Σπάρτακος), Βενετόπουλος Θανάσης (Α.Σ. Βασιλικών Mars), Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας), Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Εφήβων 16-17
Βήτου Αιμιλία (Α.Σ. Μίκρας), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης), Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης), Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης), Κουτμουρίδου Σοφία-Σταυρούλα (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας), Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Νεανίδων 16-17
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης), Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης), Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) Ομαδικό Tul Νεανίδων
Γραφανάκης Ευστάθιος (Α.Σ. Μινώταυρος Αγίου Νικολάου) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 1 Dan
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 6 Dan
Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ανδρών +92kg
Πυνηρτζής Γεώργιος (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) Χρυσή Βετεράνων Ανδρών Tul 3 Dan
Καλογιάννης Βασίλειος (Α.Σ. Σάρισα Παιονίας) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών -80kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Ρεπανά Παρασκευή (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα"), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης) Self Defense Junior Female
Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Πολίχνης), Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου), Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Παπαθανασίου Αλέξανδρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Self Defense Junior Male
Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης), Ντόβας Πάνο-Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη), Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Ράπτης Ακριβός (Γ.Α.Σ. Chon-Ji), Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός), Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ομαδικές Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
Τόλιος Δημήτριος (Α.Σ. Πολίχνης), Παπαθανασίου Αλέξανδρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Παπακωνσταντίνου Ιωάννης (Α.Σ. Ελευσίς), Χαρίτος Δημήτριος, Κελεσίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Εφήβων 14-15
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα), Γεροντής Ιωάννης (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου), Παυλίδης Αριστείδης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Καλογιάννης Βασίλειος (Α.Σ. Σάρισα Παιονίας) Ομαδικές Δοκιμές Δύναμης Βετεράνων

 

Next ->