Απολογιστικό 1ης Ημέρας - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών 2019 - TKD-ITF.gr 


Απολογιστικό 1ης Ημέρας - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών 2019

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών που διεξάγεται στην Ιερισσό - Χαλκιδικής στις 26-27 Ιανουαρίου 2019.

Υψηλό τεχνικό περιεχόμενο και δυνατές αναμετρήσεις ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά των αγώνων. Ενδεικτικά ο αλυτάρχης των αγώνων και Έφορος Υλικού της Α.Ο.Τ.Ε. κος Παπαδόπουλου Παντελής αναφέρει:

Ως παλιός αθλητής  οφείλω να ομολογήσω ότι το επίπεδο στο ελληνικό Taekwon-Do έχει ανέβει κατά πολύ. Κάθε χρόνο νέοι αθλητές με όρεξη και πολύ ταλέντο αναδεικνύονται πρωταθλητές, κάτι που αποδεικνύει τη σκληρή δουλειά που καταβάλουν στους συλλόγους τους.

Η χθεσινή ημέρα με τις κατηγορίες των Ανδρών εντυπωσίασε τους πάντες, ελπίζω να συμβεί το ίδιο και με την σημερινή με τις κατηγορίες των Γυναικών.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα.

Ανδρών 1 Dan

1ος Δεληγιαννίδης Αναστάσιος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
2ος Μαρίνης Στυλιανός (Α.Φ.Σ. Η Νέα Σμύρνη)
3οι Τζεκάκης Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Μαχητικών Τεχνών Διομήδης) & Γιαννικούρης Σπύρος (Α.Σ. Ακρόπολη)

 

Ανδρών 2 Dan

1ος Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Πολίχνης)
2ος Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός)
3οι Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) & Σπανός Χρήστος (Α.Γ.Ε.Μ.Σ.Θ. Ο Αίαντας)

 

Ανδρών 3 Dan

1ος Σιμωνίδης Γεώργιος (Α.Σ. Άτλας Θεσσάλονικης)
2ος Κοκκάλας Πάναγιώτης (Α.Φ.Σ. Η Νέα Σμύρνη)
3οι Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Πολίχνης) & Καρβούνης Τριαντάφυλλος (Α.Σ. Ζέας)

 

Ανδρών 4 Dan

1ος Τσαϊρέλης Βασίλειος (Α.Σ. Ολυμπισμός)
2ος Ντάνος Βασίλειος - Δαβίδ (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)
3ος Μαρκοκωνσταντίνος Ανδρέας (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)

Ανδρών -52kg

1ος Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τατο)
2ος
3οι

 

Ανδρών -58kg

1ος Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Μαχαιρίδης Θεόδωρος (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος)
3οι Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Πολίχνης) & Ματζιάρας Γεώργιος (Α.Σ. Μετεώρων)

 

Ανδρών -64kg

1ος Καζαντζίδης Δημήτριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Εμίνωβ Ιωάννης (Π.Α.Σ.ΑΝ.Α.Θ. Μαχητές)
3οι Καγιαμπίνης Ευστράτιος (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών) & Ψαρράς Αλέξανδρος (Α.Σ. Μετεώρων)

 

Ανδρών -71kg

1ος Καρβούνης Τριαντάφυλλος (Α.Σ. Ζέας)
2ος Γαλανής Εμμανουήλ (Α.Σ. Καλαμαριάς)
3οι Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) & Ρούσσος Κωνσταντίνος (Α.Γ.Σ. Δύναμη Μαρκόπουλου)

 

Ανδρών -78kg

1ος Μπέϊκος Γεώργιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Κωνσταντινίδης Κυριάκος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
3οι Αθανασιάδης Παναγιώτης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) & Μπούρδας Αχιλλέας (Α.Σ. Γαλάτιστας)

 

Ανδρών -85kg

1ος Καλακίδης Χρήστος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Σιδηρόπουλος Αθηνογένης (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών)
3οι Καμέκης Νικόλαος (Α.Σ. Καλαμαριάς) & Ράπτης Δημήτριος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)

 

Ανδρών -92kg

1ος Ράπτης Ακριβός (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
2ος Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Αγγελάκης Μάρκος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) & Μπαντής Στέφανος (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών)

 

Ανδρών +92kg

1ος Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Σγουραμάλλης Παύλος (Α.Σ. Νέα Φλόγα Πολίχνης)
3οι Ιωαννίδης Ιωάννης (Α.Μ.Σ. Αριστοτέλης Κρύας Βρύσης) & Νασιούδης Αχιλλέας (Α.Σ. Βασιλικών Mars)

 

Ειδικές Τεχνικές Ανδρών

1ος Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσάλονικης)
2ος Μαρκοκωνσταντίνος Ανδρέας (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
3ος Παπαθανάσιου Αθανάσιος (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)

 

Δοκιμές Δύναμης Ανδρών

1ος Τερσενίδης Ιωάννης (Α.Σ. Άτλας Θεσσάλονικης)
2ος Τσαϊρέλης Βασίλειος (Α.Σ. Ολυμπισμός)
3ος Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός)

 

Πηγή: Τελικά Αποτελέσματα