TKD-ITF.gr 

ΞΑΓΟΡΑΡΑΚΗ ΘΕΑΝΩ

Επώνυμο ΞΑΓΟΡΑΡΑΚΗ
Όνομα ΘΕΑΝΩ
NGB ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ TAEKWON-DO ΕΛΛΑΔΟΣ
Σωματείο Α.Σ. ΝΕΑΠ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΔΥΝ.

Βιογραφικό

Πληροφορίες

Φωτογραφίες

Βίντεο

Άρθρα

Απολογισμός 3ης Ημέρας - Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορωσία 2018

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Μινσκ της Λευκορωσίας. Η ελληνική ομάδα με εξαιρετικές εμφανίσεις κατέκτησε επτά μετάλλια. . .

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Μινσκ της Λευκορωσίας. Η ελληνική ομάδα με εξαιρετικές εμφανίσεις κατέκτησε επτά μετάλλια.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ονοματεπωνυμο Θέση Κατηγορία
Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -60kg
Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -69kg
Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας) Νεανίδων 14-15 -55kg
Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Εφήβων 14-15 -60kg
Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) Εφήβων 16-17 -75kg
Νιάνιος Δημήτριος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Εφήβων 16-17 -69kg
Ζηλάκος Πέτρος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -45kg
Παρδαλογιάννης Ονούφριος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -51kg
Σακοράφα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων 14-15 -40kg
Ασβεστοπούλου Αναστασία (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Νεανίδων 14-15 -40kg
Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο) Συμμετοχή Εφήβων 16-17 -51kg
Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -52kg
Παρούνοφ Γεώργιος (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) Συμμετοχή Εφήβων 16-17 -75kg
Παπαδοπούλου-Ματζίρη Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -52kg
Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δϋναμη) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -70kg
Ακριβού Στυλιανή (Α.Σ. Παναθλητικός Θεσσαλονίκης) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -70kg
Κουζανίδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Συμμετοχή Νεανίδων 14-15 +65kg
Μπαξεβάνης Θωμάς (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) Συμμετοχή Εφήβων 14-15 +70kg
Κασμένης Άγγελος (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Συμμετοχή Εφήβων 14-15 -45kg

 

Νεανίδων 16-17 -70kg - Ροή Αγώνων Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορωσία 2018

Ολοκληρώθηκαν χθες το απόγευμα οι προσπάθειες των δύο Ελλήνίδων αθλητριών: της Ξαγοραράκη Θεανούς (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δϋναμη) και της Ακριβού Στυλιανής (Α.Σ. Παναθλητικός Θεσσαλονίκης) στην κατηγορία Νεανίδων 16-17 -70kg. . .

Ολοκληρώθηκαν χθες το απόγευμα οι προσπάθειες των δύο Ελλήνίδων αθλητριών: της Ξαγοραράκη Θεανούς (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δϋναμη) και της Ακριβού Στυλιανής (Α.Σ. Παναθλητικός Θεσσαλονίκης) στην κατηγορία Νεανίδων 16-17 -70kg.

Η αθλήτρια του Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δϋναμη, κληρώθηκε σε όμιλο των τριών ατόμων: στον πρώτο της αγώνα αντιμετώπισε την Τσέχα Jichova Petra, όπου ηττήθηκε με 4-0 στις γώνιες. Στον δεύτερο αγώνα του ομίλου, συναντήθηκε με την Ουκρανή Kolisnyk Iryna, την οποία κέρδισε με τελικό αποτέλεσμα 2-1. Ωστόσο, η βαθμολογία της δεν της έδωσε την δυνατότητα να προκριθεί στον ημιτελικό της κατηγορίας.

Η δεύτερη αθλήτρια της κατηγορίας, Ακριβού Στυλιανή, κληρώθηκε και αυτή σε όμιλο των τρίων ατόμων: στον πρώτο αγώνα της προκριματικής φάσης η Στυλιανή συναντήθηκε με την Ρωσίδα Furtaeva Anastasia, όπου επικράτησε με 3-0 στις γωνίες. Στον δεύτερο αγώνα αντιμετώπισε την Κορέατισα Kang Chol Ok, με την οποία το παιχνίδι εξελίχθηκε στην παράταση. Δυστυχώς, η αθλήτρια του Α.Σ. Παναθλητικός Θεσσαλονίκης ηττήθηκε με τελικό αποτέλεσμα 3-0, παραμένοντας εκτός μεταλλίων.

Τελικός Απολογισμός - Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, Εστονία 2018

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στις 23-29 Απριλίου 2018. . .

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στις 23-29 Απριλίου 2018 στο Ταλίν της Εσθονίας με την Εθνική μας ομάδα να κατακτάει την 3η θέση στη γενική κατάταξη των χωρών με 19 χρυσά, 17 αργυρά και 32 χάλκινα.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Ονοματεπώνυμο Θέση Κατηγορία
Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων Tul 2 Dan
Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) Εφήβων Tul 3 Dan
Μαρίνης Στυλιανός (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Εφήβων Tul 1 Dan
Κοκκάλας Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Ανδρών Tul 3 Dan
Στεφανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 1 Dan
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα) Δοκιμές Δύναμης Βετεράνων
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής) Γυναικών -62kg
Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών -72kg
Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Ανδρών -58kg
Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Νεανίδων 14-15 -50kg
Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Νεανίδων 14-15 -55kg
Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 14-15 -65kg
Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Νεανίδων 14-15 +65kg
Τσινίδου Ελεάνα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Νεανίδων 16-17 -40kg
Κουτμουρίδου Σοφία-Σταυρούλα (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Νεανίδων 16-17 -52kg
Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.ΠΟ.Τ. Τρίπολης) Ασημένια Βετεράνων Γυναικών Tul 4 Dan
Κωστοπούλου Ιωάννα (Α.Ο.ΠΟ.Τ. Τρίπολης) Ασημένια Βετεράνων Γυναικών +75kg
Κούσα Μαρία (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Γυναικών -77kg
Τσαταλμπασίδου Ελένη (Α.Σ. Πολίχνης) Γυναικών Tul 4 Dan
Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός) Ανδρών Tul 2 Dan
Νικολοπούλου Φανή (Α.Σ.Φ. Αγίας Παρασκευής) Νεανίδων Tul 3 Dan
Ντόβας Πάνο-Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη) Ανδρών Tul 4 Dan
Κανδηλάπτης Στυλιανός (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Εφήβων 14-15 -45kg
Κελεσίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 14-15 -50kg
Βήτου Αιμιλία (Α.Σ. Μίκρας) Νεανίδων 16-17 -58kg
Σωτηριάδου Νικολέττα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji) Νεανίδων 16-17 +70kg
Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο) Εφήβων 16-17 -51kg
Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -63kg
Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών +77kg
Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Ψαρράς Αλέξανδρος (Α.Σ. Μετεώρων), Γαλανής Εμμανουήλ (Α.Σ. Καλαμαριάς), Ζαφείρης Αθανάσιος (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου), Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Μάχες Ανδρών
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής), Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κούσα Μαρία (Α.Σ. Βασιλικών Mars), Μανωλούδη Παρθένα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ομαδικές Μάχες Γυναικών
Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Γυναικών
Πασχαλίδου Κυριακή (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής), Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Λεκατσά Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κηπουρού Άννα-Μαρία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης), Κατοστάρα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης), Παπαδοπούλου Παγώνα (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Ειδικές Τεχνικές Γυναικών
Λαζάρου Γεώργιος (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς) Χρυσή Βετεράνων Ανδρών Tul 5 Dan
Παυλίδης Αριστείδης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών +90kg
Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Εφήβων 14-15 -55kg
Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -60kg
Κυριακού Δημήτριος-Χρήστος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji) Εφήβων 14-15 -70kg
Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) Νεανίδων 16-17 -64kg
Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 16-17 -70kg
Κουτσουρίδης Φώτιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -51kg
Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Εφήβων 16-17 -57kg
Καρβούνης Παναγιώτης (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 16-17 -57kg
Βενετόπουλος Θανάσης (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Εφήβων 16-17 +75kg
Παπαδοπούλου Παγώνα (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Γυναικών -47kg
Μπαγιαζίδου Σοφία (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών) Γυναικών -57kg
Στεφανίδου Μαριάνθη (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Γυναικών -67kg
Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ανδρών -92kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων 14-15 -45kg
Αλεξίου Ασημούλα-Εφραιμία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Νεανίδων 14-15 -50kg
Φανάρα Μαρία-Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Νεανίδων 14-15 -60kg
Κτένα Αιμιλία-Δήμητρα (Α.Σ. Λευκάδας) Νεανίδων 14-15 -60kg
Κασμένης Άγγελος (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα") Εφήβων 14-15 -45kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Φανάρα Μαρία-Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης), Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ομαδικές Μάχες Νεανίδων 14-15
Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κουτσουρίδης Φώτιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Σ. Ευόσμου Σπάρτακος), Βενετόπουλος Θανάσης (Α.Σ. Βασιλικών Mars), Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας), Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Εφήβων 16-17
Βήτου Αιμιλία (Α.Σ. Μίκρας), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης), Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης), Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης), Κουτμουρίδου Σοφία-Σταυρούλα (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας), Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Νεανίδων 16-17
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης), Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης), Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος), Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) Ομαδικό Tul Νεανίδων
Γραφανάκης Ευστάθιος (Α.Σ. Μινώταυρος Αγίου Νικολάου) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 1 Dan
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών Tul 6 Dan
Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Ανδρών +92kg
Πυνηρτζής Γεώργιος (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) Χρυσή Βετεράνων Ανδρών Tul 3 Dan
Καλογιάννης Βασίλειος (Α.Σ. Σάρισα Παιονίας) Ασημένια Βετεράνων Ανδρών -80kg
Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης), Ρεπανά Παρασκευή (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα"), Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης) Self Defense Junior Female
Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Πολίχνης), Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου), Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Παπαθανασίου Αλέξανδρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Self Defense Junior Male
Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης), Ντόβας Πάνο-Παναγιώτης (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη), Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Ράπτης Ακριβός (Γ.Α.Σ. Chon-Ji), Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός), Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Ομαδικές Ειδικές Τεχνικές Ανδρών
Τόλιος Δημήτριος (Α.Σ. Πολίχνης), Παπαθανασίου Αλέξανδρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων), Παπακωνσταντίνου Ιωάννης (Α.Σ. Ελευσίς), Χαρίτος Δημήτριος, Κελεσίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Ομαδικές Μάχες Εφήβων 14-15
Μποζίνης Χριστόφορος (Α.Σ. Μακεδονική Φάλαγγα), Γεροντής Ιωάννης (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου), Παυλίδης Αριστείδης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη), Καλογιάννης Βασίλειος (Α.Σ. Σάρισα Παιονίας) Ομαδικές Δοκιμές Δύναμης Βετεράνων

 

Τελικά Αποτελέσματα - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων 2018

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων στις 23-25 Φεβρουαρίου 2018. . .

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων στις 23-25 Φεβρουαρίου 2018. Οι αγώνες της Παρασκευής ολοκληρώθηκαν με τις κατηγορίες των Tul και των Ειδικών Τεχνικών όλων των ηλικιακών κατηγοριών, ενώ το Σάββατο και την Κυριακή ακολούθησαν οι Μάχες στις ηλικιακές κατηγορίες 14-15 & 16-17 Εφήβων-Νεανίδων.

Το υψηλό τεχνικό περιεχόμενο και οι δυνατές αναμετρήσεις ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά του πρωταθλήματος. Με το πέρας των αγώνων,οι πρωταθλητές κάθε κατηγορίας θα στελεχώσουν την Εθνική ομάδα στο επικείμενο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί στις 23-29 Απριλίου 2018 στο Ταλίν της Εσθονίας.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Εφήβων Tul 4-1 Gup

1ος Μπάσιος Γεώργιος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Στρατής Άγγελος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
3οι Αθανασιάδης Κυριάκος (Α.Σ. Λευκός Πύργος) και Κατσαντώνης Γεράσιμος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Εφήβων Tul 1 Dan

1ος Μαρίνης Στυλιανός (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
2ος Μουρατίδης Σάββας (Α.Σ. Πολίχνης)
3οι Αψηλίδης Σπυρίδων (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) και Δερβένης Παύλος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Εφήβων Tul 2 Dan

1ος Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Πολίχνης)
2ος Ντάκουλας Γεώργιος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
3οι Γραμματικάκης Αντώνιος (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου) και Κουτσομπίνας Κωνσταντίνος (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)

 

Εφήβων Tul 3 Dan

1ος Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου)
2ος Ηλιάκης Ελευθέριος (Α.Σ. Κένταυρος Μαλλίων)
3οι

 

Εφήβων 16-17 -51kg

1ος Κουτσουρίδης Φώτιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Παρδαλογιάννης Ονούφριος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας)
3οι Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο) και Καλογρίδης Παναγιώτης (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)

 

Εφήβων 16-17 -57kg

1ος Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Καρβούνης Παναγιώτης (Α.Σ. Ζέας)
3οι Καπάτσης Ιωάννης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) και Μορτόπουλος Σταύρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Εφήβων 16-17 -63kg

1ος Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Κουτουνίδης Άγγελος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
3οι Παπαδόπουλος Παντελεήμων (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) και Ρεπανάς Χρήστος (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα")

 

Εφήβων 16-17 -69kg

1ος Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας)
2ος Τζανίδης Σταύρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3οι Νιάνιος Δημήτριος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) και Ηλιάκης Ελευθέριος (Α.Σ. Κένταυρος Μαλλίων)

 

Εφήβων 16-17 -75kg

1ος Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Σ. Ευόσμου Σπάρτακος)
2ος Εξωμερίτης Γεώργιος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
3οι Καρυοφυλλίδης Δημήτριος (Α.Σ. Μακεδών Λαγυνών) και Δόβας Παναγιώτης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Εφήβων 16-17 +75kg

1ος Βενετόπουλος Θανάσης (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Βαλιάνος Σταύρος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Ζωϊτάκης Γεώργιος (Α.Γ.Σ. Παραδοσιακού Taekwon-Do Νέας Φιλαδέλφειας) και Βαϊτσάκης Δημητρίος-Κοσμάς (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας)

 

Εφήβων 14-15 -45kg

1ος Κανδηλάπτης Στυλιανός (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Λεωνίδης Λάζαρος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3οι Ζηλάκος Πέτρος (Α.Σ. Ζέας) και Παμπόρης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

Εφήβων 14-15 -50kg

1ος Κελεσίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Μωϋσιάδης Παναγιώτης (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Δημητρίου Ιωάννης (Γ.Α.Σ. Chon-Ji) και Ματζιάρας Στυλιανός (Α.Σ. Μετεώρων)

 

Εφήβων 14-15 -55kg

1ος Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Αλωπούδης Ιωάννης-Μάριος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3οι Φαϊτάκης Εμμανούηλ (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου) και Γκέτα Γκιον (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)

 

Εφήβων 14-15 -60kg

1ος Χαρίτος Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας)
2ος Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας)
3οι Καπνιάς Κωνσταντίνος (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου) και Μπατγίδης Παναγιώτης (Α.Σ. Λευκός Πύργος)

 

Εφήβων 14-15 -65kg

1ος Δαμίγος Γεώργιος (Α.Σ. Ολύμπιος Ζευς)
2ος Παπαθανασίου Αλέξανδρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3οι Λιούτας Νικόλαος (Α.Γ.Σ. Καλλίμαχος Κερατσινίου Δραπετσώνας) και Φρόκου Κλοντιάν (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)

 

Εφήβων 14-15 -70kg

1ος Παπακωνσταντίνου Ιωάννης (Α.Σ. Ελευσίς)
2ος Κυριακού Δημήτριος-Χρήστος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
3οι Χριστονίκος Αντώνιος (Α.Ο. Νίκη Αιτωλοακαρνανίας) και Πάδης Μιχαήλ (Α.Σ. Μέγας Λαγκαδά)

 

Εφήβων 14-15 +70kg

1ος Τόλιος Δημήτριος (Α.Σ. Πολίχνης)
2ος ΛΛατόνι Ντένις (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)
3οι Τέρζης Μιχαήλ (Α.Σ. Μετεώρων) και Μπαξεβάνης Θωμάς (Γ.Α.Σ. Σέλευκος)

Νεανίδων Tul 4-1 Gup

Μπουργάνη Ηλέκτρα (Α.Σ. Ζέας)
Καραντάνη Δήμητρα (Α.Σ. Taekwon-Do Λέρου)
3ες Ρόντση Φωτεινή (Α.Σ. Μακεδών Λαγυνών) και Κωνσταντά Ελένη (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)

 

Νεανίδων Tul 1 Dan

Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης)
Λίβα Βασιλική (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
3ες Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης) και Καραβεζίρη Βάγια (Α.Σ. Τιτάνες)

 

Νεανίδων Tul 2 Dan

Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης)
Λάμπρου Ελένη (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)
3ες Μαραζάκη Λευκοθέα (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου) και Βασάλου Αφροδίτη (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)

 

Νεανίδων Tul 3 Dan

Μαραζάκη Δέσποινα (Α.Σ. Χερσονήσου ηρακλείου)
Νικολοπούλου Φανή (Α.Σ.Φ. Taekwon-Do Αγίας Παρασκευής)
3ες

 

Νεανίδων 16-17 -40kg

Τσινίδου Ελεάνα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)

3ες

 

Νεανίδων 16-17 -46kg

Ράμμου Χριστίνα (Α.Γ.Σ. Κερατσίνιου)
Γκατζιόλα Σοφία (Α.Σ. Μαχητές του Βορρά)
3ες Θεοδωράκη Στυλιανή (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία) και Μήτσου Άννα-Ασπασία (Α.Σ. Νέας Τρίγλιας)

 

Νεανίδων 16-17 -52kg

Κουτμουρίδου Σοφία-Σταυρούλα (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας)
Μαραζάκη Λευκοθέα (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)
3ες Καράπαλη Χρυσούλα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) και Μαραζάκη Δέσποινα (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)

 

Νεανίδων 16-17 -58kg

Βήτου Αιμιλία (Α.Σ. Μίκρας)
Ασλάκη Παναγιώτα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
3ες Φουρναράκη Παναγιώτα (Α.Σ. Ελευσίς) και Ζαφείρη Αικατερίνη (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου)

 

Νεανίδων 16-17 -64kg

Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης)
Καλκίτσα Ελισσάβετ (Α.Σ. Πολίχνης)
3ες Βαρβαλιού Ειρήνη-Κρυσταλλία (Α.Σ. Μακεδών Λαγυνών) και Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)

 

Νεανίδων 16-17 -70kg

Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Ακριβού Στυλιανή (Παναθλητικός Θεσσαλονίκης)
3ες Παππά Ελευθερία (Α.Π.Σ. "Οι Διόσκουροι") και Μαρουλή Παρασκευή (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)

 

Νεανίδων 16-17 +70kg

Κατινιού Στυλιανή (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Μάρα Ασεμίνα (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)
3ες Σωτηριάδου Νικολέττα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji) και Παπαθεοδώρου Αικατερίνη-Μαρία (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής)

 

Νεανίδων 14-15 -40kg

Καζαντζίδου Χρυσή (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Τσίγγου Χριστίνα (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης)
3ες Ρεπανά Παρασκευή (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα") και Ασβεστοπούλου Αναστασία (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο-Κάστρα")

 

Νεανίδων 14-15 -46kg

Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης)
Μιχάλη Ζωή (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας)
3ες Χατζηπιρπιρίδου Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) και Παυλίδου Ελιζέτα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)

 

Νεανίδων 14-15 -50kg

Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
Τάγκου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3ες Αλεξίου Ασημούλα-Εφραιμία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) και Αρμακόλα Αλεξάνδρα (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου)

 

Νεανίδων 14-15 -55kg

Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας)
3ες Σπυριδοπούλου Ελισάβετ (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) και Μαρουλή Ελένη (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)

 

Νεανίδων 14-15 -60kg

Φανάρα Μαρία-Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Κτένα Αιμιλία-Δήμητρα (Α.Σ. Λευκάδας)
3ες Σταμούλη Σταυρούλα (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) και Καραβεζίρη Βάγια (Α.Σ. Τιτάνες)

 

Νεανίδων 14-15 -65kg

Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Ευφραιμίδου Σοφία (Α.Σ. Ελπίδες Καλοχωρίου)
3ες Τσατσιάδου Ευαγγελία (Α.Σ. Taekwon-Do Άρρηκτον) και Αγγελάκη Ευαγγελία (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)

 

Νεανίδων 14-15 +65kg

Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
Καρυοφυλλίδου Χριστίνα (Α.Σ. Μακεδών Λαγυνών)
3ες Τσεβά Μαρία (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Ασπροπύργου) και Νανάκου Ελένη (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)

Πηγή: Τελικά Αποτελέσματα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων/Νεανίδων 2018

Next ->