TKD-ITF.gr 

ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Επώνυμο ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗ
Όνομα ΜΑΡΙΑ
NGB ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ TAEKWON-DO ΕΛΛΑΔΟΣ
Σωματείο Α.Σ.ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Βιογραφικό

Πληροφορίες

Φωτογραφίες

Βίντεο

Άρθρα

International Technical Seminar, Cyprus 2018

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το τριήμερο Διεθνές Τεχνικό Σεμινάριο και Διεθνές Σεμινάριο Εκπαιδευτών στην πόλη της Πάφου, την Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018. . .

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το τριήμερο Διεθνές Τεχνικό Σεμινάριο και Διεθνές Σεμινάριο Εκπαιδευτών στην πόλη της Πάφου, την Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2018. Κεντρικός εισηγητής του σεμιναρίου ήταν ο Πρόεδρος της Τεχνικής Επιτροπής της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας (I.T.F.) Prof. Grand Master Hwang Ho Yong 9 Dan.

Την Παρασκευή 12/01 ξεκίνησε το σεμινάριο εκπαιδευτών με το θεωρητικό μέρος που αφορούσε κυρίως του υποψήφιους αλλά και ήδη αναγνωρισμένους εκπαιδευτές. Σε αυτό το κομμάτι ο GM Hwang Ho Yong επικεντρώθηκε κυρίως στον σωστό τρόπο καθοδήγησης από τους εκπαιδευτές προς τους μαθητές, όπως και την σωστή συμπεριφορά εκπαιδευτή-μαθητή.

Στο σεμινάριο συμμετείχαν 68 άτομα από 7 χώρες (Ελλάδα, Κύπρο, Αγγλία, Ισραήλ, Ουαλία, Τζαμάϊκα, Ολλανδία). Μέσα στους συμμετέχοντες παρευρέθηκαν δύο Grand Master 9 Dan (Grand Master Αναστασιάδης Χαράλαμπος από την Ελλάδα και Grand Master Wayne Brown από το Ηνωμένο Βασίλειο) αλλά και τρεις Master 7 Dan (Master Zamecnik Martin από την Τσεχία, Master James Kessler από την Αγγλία και Master Johan Groen από την Ολλανδία).

Πριν την έναρξη του σεμιναρίου ο GM Hwang Ho Yong δήλωσε:

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που στο σημερινό σεμινάριο έχω δίπλα μου 2 Grand Master. Η συμμετοχή τους στο σεμινάριο και η στήριξή τους προς το πρόσωπό μου, μου δίνει το έναυσμα να συνεχίσω με θέληση και σιγουριά. . . Με κάνουν να αισθάνομαι δυνατός!!

Το Σάββατο 13/01 ξεκίνησε το τεχνικό σεμινάριο στις 09:00π.μ. εως τις 12:00μ.μ. με τον GM Hwang Ho Yong να αναλύει τις Βασικές Τεχνικές (Fundamental Exercises) και στη συνέχεια να προχωρήσει στα Tul Chon-Ji μέχρι Joong-Gun. Το απόγευμα το σεμινάριο συνεχίστηκε από τις 14:00μ.μ. εως τις 17:00 από τα Tul Toi-Gye μέχρι Choong-Jang, καθώς επίσης και την ανάλυση του συστήματος Sparring (Ilbo Matsogi - Ban Jayu Matsogi - Jayu Matsogi - Hosin Sul). Τέλος, από τις 18:00μ.μ. - 20:00μ.μ. συνεχίστηκε το σεμινάριο εκπαιδευτών. Την Κυριακή 14/01 το πραγματοποιήθηκε το τελευταίο μέρος του τεχνικού σεμιναρίου με την ανάλυση των Tul Juche εως Tong-Il.

Κατά το τέλος του σεμιναρίου πραγματοποιήθηκαν προαγωγικές εξετάσεις 4ου Dan με τον GM Hwang Ho Yong εξήγησε στους εκπαιδευτές τον ακριβή τρόπο βαθμολόγησης. Τέλος, ο GM Hwang Ho Yong επέλεξε τον GM Αναστασιάδη και τον GM Brown να είναι μέλη της επιτροπής εξετάσεων.

Από ελληνικής πλευράς στο σεμινάριο συμμετείχαν 13 άτομα:

Στο χώρου του σεμιναρίου βρέθηκαν και  εκπρόσωποι από το Δ.Σ. της Α.Ο.Τ.Ε (Αθλητική Ομοσπονδία Taekwon-Do Ελλάδος) ο Πρόεδρος της Α.Ο.Τ.Ε. Βαλασιάδης Αναστάσιος και ο Ταμίας Ζωγράφος Μιχαήλ.

 

Τελικά Αποτελέσματα - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων,Παμπαίδων/Παγκορασίδων, Σέρρες 2017

Με επιτυχία έλαβε τέλος το Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων, Παμπαίδων/Παγκορασίδων στην πόλη των Σερρών, καθώς αθλητές-αθλήτριες από όλη την. . .

Με επιτυχία έλαβε τέλος το Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων, Παμπαίδων/Παγκορασίδων στην πόλη των Σερρών, καθώς αθλητές-αθλήτριες από όλη την Ελλάδα έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό για τη διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα όλων των κατηγοριών:

Παίδων 03-04 4-3 Gup

1ος Πασχάλης Σταύρος (Α.Σ. Taekwon-Do Πετρούπολης)
2ος Γκουργιώτης Δημήτριος - Εφραίμ (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)
3οι Τσεκούρας Αθανάσιος (Α.Σ. Taekwon-Do Λέρου) & Μπέκας Βασίλειος (Α.Σ. Μυρμιδόνες Θεσσαλονίκης)

 

Παίδων 03-04 2-1 Gup

1ος Καπίκης Αλέξανδρος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
2ος Μπαζίνης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Ζέας)
3οι Αβλαστημίδης Δημήτριος (Α.Σ. Ιχώρ) & Μπάσιος Πέτρος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παίδων 03-04 1 Dan

1ος Βασάλος Εμμανουήλ (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
2ος Καντζαλίδης Ευάγγελος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
3οι Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) & Τσιμουλάκης Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)

 

Παμπαίδων 05-06 4-3 Gup

1ος Κασαγιάννης Μιχαήλ - Ελευθέριος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Χατζέλης Αθάνασιος (Α.Σ. Αστέρας Πεύκων)
3οι Χατζηγεωργίου Πασχάλης (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) & Ασβεστάς Εμμανουήλ - Χήστος (Α.Σ. Taekwon-Do Λέρου)

 

Παμπαίδων 05-06 2-1 Gup

1ος Δασκαλόπουλος Δημήτριος - Ραφαήλ (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Χατζηαθανασίου Μάριος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Παμπορίδης Χρήστος (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) & Κολώνιας Χρήστος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)

 

Παμπαίδων 05-06 1 Dan

1ος Ορφανίδης Στυλιανός (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
2ος Δημητρόπουλος Ιωσήφ (Α.Σ. Taekwon-Do Πετρούπολης)
3οι Βελισσαρόπουλος Σταμάτιος (Α.Σ. Taekwon-Do Πετρούπολης) & Ζερβάκης Αναστάσιος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)

 

Κορασίδων 03-04 4-3 Gup

Μπούγια Βαρβάρα - Βανέσσα (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Ρόντση Φωτεινή (Α.Σ. Μακεδών Λαγυνών)
3ες Μπαδέκα Δημήτρα (Α.Γ.Σ. Αχιλλέας Νεάπολης) & Παρασίδου Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Κορασίδων 03-04 2-1 Gup

Αλεξίου Ασημούλα - Εφραιμία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Μπουργάνη Ηλέκτρα (Α.Σ. Ζέας)
3ες Μαυροκεφάλου Ειρήνη (Α.Σ. Ζέας) & Παπαγιαννίτση Αικατερίνη (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο - Κάστρα")

 

Κορασίδων 03-04 1 Dan

Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης)
Κασιδάκη Παναγιώτα (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
3ες Τάγκου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) & Ζάχου Δήμητρα (Α.Σ. Απόλλων Αλεξανδρουπόλεως)

 

Παγκορασίδων 05-06 4-3 Gup

Μαυροκεφάλου Ελισάβετ (Α.Σ. Ζέας)
Μαϊνά Δανάη (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Πετρουπόλεως)
3ες Δερβένη Κωνσταντίνα (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) & Ντοβώνη Λαμπρινή - Ειρήνη (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παγκορασίδων 05-06 2-1 Gup

Παπαδιώτη Αικατερίνη (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Κρυσταλλίδου Μαρία (Γ.Α.Σ. Σέλευκος)
3ες Οκλαλιώτη Βασιλεία (Α.Σ. Λευκός Πύργος) & Ζιώγα Παναγιώτα (Α.Σ. Ιχώρ)

 

Παγκορασίδων 05-06 1 Dan

Βέτσικα Στεφανία (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
Τακίδου Ελευθερία (Α.Σ. Ελπίδες Καλοχωρίου)
3ες Ξαγοραράκη Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) & Χρυσουλάκη Μαρία (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου)

 

Παμπαίδων 05-06 -35kg

1ος Σιούκας Παντελεήμων (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
2ος Παυριανίδης Δημήτριος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
3οι Βασιλειάδης Αλέξανδρος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) & Λουκάκης Γεώργιος - Ξενοφών (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο - Κάστρα")

 

Παμπαίδων 05-06 -40kg

1ος Γκιλέκας Βασίλειος (Α.Σ. Ελευσίς)
2ος Χατζηαθανασίου Μάριος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Μυτακόπουλος Άγγελος - Αλέξανδρος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) & Μπάρλας Ιωάννης (Α.Γ.Σ. Μαχητικών Τεχνών Διομήδης)

 

Παμπαίδων 05-06 -45kg

1ος Σισμάνης Αθανάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Τσιντάβης Αθανάσιος (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)
3οι Λιναρδάκης Ανδριανός (Α.Σ. Ζέας) & Κασαγιάννης Μιχαήλ - Ελευθέριος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παμπαίδων 05-06 -52kg

1ος Μακρογιαννάκης Νικόλαος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Μαρκάδας Κωνσταντίνος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3οι Καλογεράκης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου) & Καραμήτσος Θεόδωρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Παμπαίδων 05-06 -59kg

1ος Παπαϊωάννου Άγγελος - Μιχαήλ (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Δύναμη Μαρκόπουλου)
2ος Χαράτσης Παναγιώτης (Παναθλητικός Θεσσαλονίκης)
3οι Μανωλάς Θεόφιλος (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου) & Ξανθόπουλος Γεώργιος (Α.Σ. Νέα Φλόγα Πολίχνης)

Παμπαίδων 05-06 -35kg

1ος Σιούκας Παντελεήμων (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
2ος Παυριανίδης Δημήτριος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
3οι Βασιλειάδης Αλέξανδρος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) & Λουκάκης Γεώργιος - Ξενοφών (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο - Κάστρα")

 

Παμπαίδων 05-06 -40kg

1ος Γκιλέκας Βασίλειος (Α.Σ. Ελευσίς)
2ος Χατζηαθανασίου Μάριος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Μυτακόπουλος Άγγελος - Αλέξανδρος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) & Μπάρλας Ιωάννης (Α.Γ.Σ. Μαχητικών Τεχνών Διομήδης)

 

Παμπαίδων 05-06 -45kg

1ος Σισμάνης Αθανάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Τσιντάβης Αθανάσιος (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)
3οι Λιναρδάκης Ανδριανός (Α.Σ. Ζέας) & Κασαγιάννης Μιχαήλ - Ελευθέριος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παμπαίδων 05-06 -52kg

1ος Μακρογιαννάκης Νικόλαος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Μαρκάδας Κωνσταντίνος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3οι Καλογεράκης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου) & Καραμήτσος Θεόδωρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Παμπαίδων 05-06 -59kg

1ος Παπαϊωάννου Άγγελος - Μιχαήλ (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Δύναμη Μαρκόπουλου)
2ος Χαράτσης Παναγιώτης (Παναθλητικός Θεσσαλονίκης)
3οι Μανωλάς Θεόφιλος (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου) & Ξανθόπουλος Γεώργιος (Α.Σ. Νέα Φλόγα Πολίχνης)

 

Παμπαίδων 05-06 +59kg

1ος Πορτοκαλίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Μυρμιδόνες Θεσσαλονίκης)
2ος Κουτμανάς Κωνσταντίνος (Α.Σ. Μέγας Λαγκαδά)
3οι Καφαντάρης Αναστάσιος (Α.Σ. Taekwon-Do Γαλάτιστας) & Γιατρέλης Παντελεήμων (Α.Σ. Άτλας Ευκαρπίας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -33kg

Κωνσταντινίδου Δέσποινα (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
Λεωνίδη Βαρβάρα (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3ες Ράμμου Ερμιόνη (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) & Φωτοπούλου Ολυμπία (Α.Σ. Βεργίνας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -38kg

Βέτσικα Στεφανία (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
Στεφανουδάκη Καλλιόπη (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)
3ες Μαυροκεφάλου Ελισάβετ (Α.Σ. Ζέας) & Τουσίσογλου Χριστίνα (Α.Γ.Σ. Καλλίμαχος Κερατσινίου Δραπετσώνας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -43kg

Ζάχου Χριστίνα (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου)
Νιάνιου Μαρία (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής)
3ες Λουπράνη Ελένη (Α.Σ. Πολίχνης) & Λιόντου Μαρία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παγκορασίδων 05-06 -50kg

Παπαδιώτη Αικατερίνη (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Μπένα Θεοφανία (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)
3ες Τσαντίλη Στυλιανή (Α.Σ. Αστέρας Πεύκων) & Ντούκα Κατερίνα - Μήλια (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παγκορασίδων 05-06 -57kg

Στάμου Κυριακή (Α.Σ. Ελπίδες Καλοχωρίου)
Μουρατίδου Ιωάννα (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
3ες Κουκλιάτη Αμαλία (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου) & Καλογεράκη Μαρία (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)

 

Παγκορασίδων 05-06 +57kg

Παμπαίδων 05-06 -35kg

1ος Σιούκας Παντελεήμων (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
2ος Παυριανίδης Δημήτριος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
3οι Βασιλειάδης Αλέξανδρος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) & Λουκάκης Γεώργιος - Ξενοφών (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο - Κάστρα")

 

Παμπαίδων 05-06 -40kg

1ος Γκιλέκας Βασίλειος (Α.Σ. Ελευσίς)
2ος Χατζηαθανασίου Μάριος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Μυτακόπουλος Άγγελος - Αλέξανδρος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) & Μπάρλας Ιωάννης (Α.Γ.Σ. Μαχητικών Τεχνών Διομήδης)

 

Παμπαίδων 05-06 -45kg

1ος Σισμάνης Αθανάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Τσιντάβης Αθανάσιος (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)
3οι Λιναρδάκης Ανδριανός (Α.Σ. Ζέας) & Κασαγιάννης Μιχαήλ - Ελευθέριος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παμπαίδων 05-06 -52kg

1ος Μακρογιαννάκης Νικόλαος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Μαρκάδας Κωνσταντίνος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3οι Καλογεράκης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου) & Καραμήτσος Θεόδωρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Παμπαίδων 05-06 -59kg

1ος Παπαϊωάννου Άγγελος - Μιχαήλ (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Δύναμη Μαρκόπουλου)
2ος Χαράτσης Παναγιώτης (Παναθλητικός Θεσσαλονίκης)
3οι Μανωλάς Θεόφιλος (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου) & Ξανθόπουλος Γεώργιος (Α.Σ. Νέα Φλόγα Πολίχνης)

 

Παμπαίδων 05-06 +59kg

1ος Πορτοκαλίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Μυρμιδόνες Θεσσαλονίκης)
2ος Κουτμανάς Κωνσταντίνος (Α.Σ. Μέγας Λαγκαδά)
3οι Καφαντάρης Αναστάσιος (Α.Σ. Taekwon-Do Γαλάτιστας) & Γιατρέλης Παντελεήμων (Α.Σ. Άτλας Ευκαρπίας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -33kg

Κωνσταντινίδου Δέσποινα (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
Λεωνίδη Βαρβάρα (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3ες Ράμμου Ερμιόνη (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) & Φωτοπούλου Ολυμπία (Α.Σ. Βεργίνας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -38kg

Βέτσικα Στεφανία (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
Στεφανουδάκη Καλλιόπη (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)
3ες Μαυροκεφάλου Ελισάβετ (Α.Σ. Ζέας) & Τουσίσογλου Χριστίνα (Α.Γ.Σ. Καλλίμαχος Κερατσινίου Δραπετσώνας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -43kg

Ζάχου Χριστίνα (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου)
Νιάνιου Μαρία (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής)
3ες Λουπράνη Ελένη (Α.Σ. Πολίχνης) & Λιόντου Μαρία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παγκορασίδων 05-06 -50kg

Παπαδιώτη Αικατερίνη (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Μπένα Θεοφανία (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)
3ες Τσαντίλη Στυλιανή (Α.Σ. Αστέρας Πεύκων) & Ντούκα Κατερίνα - Μήλια (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παγκορασίδων 05-06 -57kg

Στάμου Κυριακή (Α.Σ. Ελπίδες Καλοχωρίου)
Μουρατίδου Ιωάννα (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
3ες Κουκλιάτη Αμαλία (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου) & Καλογεράκη Μαρία (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)

 

Παγκορασίδων 05-06 +57kg

Πάμπολλα Σταματία (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Ερμής Πάργας)
Παναγιωτίδου Λυδία - Θωμαΐ (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου)
3ες Σταύρου Ραφαηλία (Α.Σ. Νέας Τρίγλιας) & Νικολαϊδου Ιωάννα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)

Πάμπολλα Σταματία (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Ερμής Πάργας)
Παναγιωτίδου Λυδία - Θωμαΐ (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου)
3ες Σταύρου Ραφαηλία (Α.Σ. Νέας Τρίγλιας) & Νικολαϊδου Ιωάννα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)

Παμπαίδων 05-06 +59kg

1ος Πορτοκαλίδης Ευάγγελος (Α.Σ. Μυρμιδόνες Θεσσαλονίκης)
2ος Κουτμανάς Κωνσταντίνος (Α.Σ. Μέγας Λαγκαδά)
3οι Καφαντάρης Αναστάσιος (Α.Σ. Taekwon-Do Γαλάτιστας) & Γιατρέλης Παντελεήμων (Α.Σ. Άτλας Ευκαρπίας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -33kg

Κωνσταντινίδου Δέσποινα (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
Λεωνίδη Βαρβάρα (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3ες Ράμμου Ερμιόνη (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) & Φωτοπούλου Ολυμπία (Α.Σ. Βεργίνας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -38kg

Βέτσικα Στεφανία (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
Στεφανουδάκη Καλλιόπη (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)
3ες Μαυροκεφάλου Ελισάβετ (Α.Σ. Ζέας) & Τουσίσογλου Χριστίνα (Α.Γ.Σ. Καλλίμαχος Κερατσινίου Δραπετσώνας)

 

Παγκορασίδων 05-06 -43kg

Ζάχου Χριστίνα (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Ιλίου)
Νιάνιου Μαρία (Α.Σ. Ίκαρος Επανωμής)
3ες Λουπράνη Ελένη (Α.Σ. Πολίχνης) & Λιόντου Μαρία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παγκορασίδων 05-06 -50kg

Παπαδιώτη Αικατερίνη (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Μπένα Θεοφανία (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)
3ες Τσαντίλη Στυλιανή (Α.Σ. Αστέρας Πεύκων) & Ντούκα Κατερίνα - Μήλια (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παγκορασίδων 05-06 -57kg

Στάμου Κυριακή (Α.Σ. Ελπίδες Καλοχωρίου)
Μουρατίδου Ιωάννα (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
3ες Κουκλιάτη Αμαλία (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου) & Καλογεράκη Μαρία (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)

 

Παγκορασίδων 05-06 +57kg

Πάμπολλα Σταματία (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Ερμής Πάργας)
Παναγιωτίδου Λυδία - Θωμαΐ (Α.Σ. Άτλας Ωραιοκάστρου)
3ες Σταύρου Ραφαηλία (Α.Σ. Νέας Τρίγλιας) & Νικολαϊδου Ιωάννα (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)

 

Παίδων 03-04 -35kg

1ος Μαχαιρίδης Ιωάννης (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος)
2ος Ζώτος Γεώργιος (Γ.Σ. Taekwon-Do Λάρισας)
3οι Μαρούδης Αλέξανδρος (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) & Βλάχος Ιωάννης (Α.Σ.ΑΝ.Α. Ζέφυρος 02)

 

Παίδων 03-04 -40kg

1ος Ζηλάκος Πέτρος (Α.Σ. Ζέας)
2ος Λεωνίδης Λάζαρος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3οι Κυριατζίδης Αθανάσιος (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) & Χαλκούπης Αθανάσιος (Α.Σ.Φ. Taekwon-Do Το Μοσχάτο)

 

Παίδων 03-04 -45kg

1ος Παμπόρης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Κανδηλάπτης Στυλιανός (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3οι Μαχλής Νικόλαος (Α.Σ. Ζέας) & Κουκούσης Αθανάσιος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)

 

Παίδων 03-04 -52kg

1ος Κοτσονούρης - Κοκκίνης Χαρίλαος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
2ος Στεφανίδης Θεόφιλος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3οι Πασχαλίδης Ιωάννης - Παύλος (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών) & Μωϋσιάδης Παναγιώτης (Α.Σ. Λευκός Πύργος)

 

Παίδων 03-04 -59kg

1ος Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας)
2ος Κατσιάπης Μιχαήλ (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)
3οι Καπίκης Αλέξανδρος (Α.Σ. Λευκός Πύργος) & Αθανασιάδης Κυριάκος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)

 

Παίδων 03-04 +59kg

1ος Παπακωνσταντίνου Ιωάννης (Α.Σ. Ελευσίς)
2ος Χριστονίκος Αντώνιος (Α.Ο. Νίκη Αιτωλοακαρνανίας)
3οι Αλιάτης Βασίλειος (Α.Σ. Μαχητές Του Βορρά) & Κουρδούκλας Αθανάσιος (Γ.Σ. Taekwon-Do Λάρισας)

 

Κορασίδων 03-04 -38kg

Βατσικούρα Δέσποινα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
Φωτεινάτου Αμαλία (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
3ες Ξουζαφείρη Δέσποινα (Α.Σ. Μύγδονες) & Σακοράφα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης)

 

Κορασίδων 03-04 -43kg

Μιχάλη Ζωή (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας)
Μήτσου Ασπασία (Α.Σ. Νέας Τρίγλιας)
3ες Παπαγεωργίου Αντριάννα - Μαρία (Α.Γ.Σ. Παραδοσιακού Taekwon-Do Νέας Φιλαδέλφειας) & Χατζηπιρπιρίδου Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Κορασίδων 03-04 -50kg

Τάγκου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Κυριακάκη Μαρία - Ειρήνη (Α.Σ. Ζέας)
3ες Πλασκασοβίτη Ιωάννα (Α.Γ.Σ. Taekwon-Do Ερμής Πάργας) & Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας)

 

Κορασίδων 03-04 -57kg

Φανάρα Μαρία - Άννα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Μπεγνή Δήμητρα (Α.Σ. Ολύμπιος Ζευς)
3ες Πανδρία Αντιγόνη (Α.Σ. Taekwon-Do Γαλάτιστας) & Αντίνου Αικατερίνη (Α.Σ. Taekwon-Do Άρρηκτον)

 

Κορασίδων 03-04 +57kg

Καμτσόγλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Καλαντίδου Σταυρούλα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
3ες Κατή Νικολέττα (Α.Σ. Αλέξανδρος) & Καϋμενάκη Νεφέλη (Α.Ο. Νίκη Αιτωλοακαρνανίας)

 

Πηγή: Τελικά Αποτελέσματα - Τελικά Pull

Απολογιστικό 1η Ημέρας - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/Κορασίδων,Παμπαίδων/Παγκορασίδων, Σέρρες 2017

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων/Κορασίδων, Παμπαίδων/Παγκορασίδων στην πόλη των Σερρών. . .

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων/Κορασίδων, Παμπαίδων/Παγκορασίδων στην πόλη των Σερρών. Αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα συμμετείχαν στις κατηγορίες των Τουλ με σκοπό την απόκτηση του πολυπόθητου μεταλλίου.

Παρακάτω αναφέρονται οι αθλητές - αθλήτριες που διακρίθηκαν στις κατηγορίες των Τουλ:

 

Παίδων 03-04 4-3 Gup

1ος Πασχάλης Σταύρος (Α.Σ. Taekwon-Do Πετρούπολης)
2ος Γκουργιώτης Δημήτριος - Εφραίμ (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)
3οι Τσεκούρας Αθανάσιος (Α.Σ. Taekwon-Do Λέρου) & Μπέκας Βασίλειος (Α.Σ. Μυρμιδόνες Θεσσαλονίκης)

 

Παίδων 03-04 2-1 Gup

1ος Καπίκης Αλέξανδρος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
2ος Μπαζίνης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Ζέας)
3οι Αβλαστημίδης Δημήτριος (Α.Σ. Ιχώρ) & Μπάσιος Πέτρος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παίδων 03-04 1 Dan

1ος Βασάλος Εμμανουήλ (Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη)
2ος Καντζαλίδης Ευάγγελος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
3οι Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) & Τσιμουλάκης Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)

 

Παμπαίδων 05-06 4-3 Gup

1ος Κασαγιάννης Μιχαήλ - Ελευθέριος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Χατζέλης Αθάνασιος (Α.Σ. Αστέρας Πεύκων)
3οι Χατζηγεωργίου Πασχάλης (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) & Ασβεστάς Εμμανουήλ - Χήστος (Α.Σ. Taekwon-Do Λέρου)

 

Παμπαίδων 05-06 2-1 Gup

1ος Δασκαλόπουλος Δημήτριος - Ραφαήλ (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Χατζηαθανασίου Μάριος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Παμπορίδης Χρήστος (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) & Κολώνιας Χρήστος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)

 

Παμπαίδων 05-06 1 Dan

1ος Ορφανίδης Στυλιανός (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
2ος Δημητρόπουλος Ιωσήφ (Α.Σ. Taekwon-Do Πετρούπολης)
3οι Βελισσαρόπουλος Σταμάτιος (Α.Σ. Taekwon-Do Πετρούπολης) & Ζερβάκης Αναστάσιος (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)

 

Κορασίδων 03-04 4-3 Gup

Μπούγια Βαρβάρα - Βανέσσα (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Ρόντση Φωτεινή (Α.Σ. Μακεδών Λαγυνών)
3ες Μπαδέκα Δημήτρα (Α.Γ.Σ. Αχιλλέας Νεάπολης) & Παρασίδου Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

 

Κορασίδων 03-04 2-1 Gup

Αλεξίου Ασημούλα - Εφραιμία (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Μπουργάνη Ηλέκτρα (Α.Σ. Ζέας)
3ες Μαυροκεφάλου Ειρήνη (Α.Σ. Ζέας) & Παπαγιαννίτση Αικατερίνη (Α.Σ. Taekwon-Do "Επταπύργιο - Κάστρα")

 

Κορασίδων 03-04 1 Dan

Νετκίδου Μαρία (Α.Σ. Πολίχνης)
Κασιδάκη Παναγιώτα (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
3ες Τάγκου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) & Ζάχου Δήμητρα (Α.Σ. Απόλλων Αλεξανδρουπόλεως)

 

Παγκορασίδων 05-06 4-3 Gup

Μαυροκεφάλου Ελισάβετ (Α.Σ. Ζέας)
Μαϊνά Δανάη (Α.Γ.Σ. Άμιλλα Πετρουπόλεως)
3ες Δερβένη Κωνσταντίνα (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) & Ντοβώνη Λαμπρινή - Ειρήνη (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

 

Παγκορασίδων 05-06 2-1 Gup

Παπαδιώτη Αικατερίνη (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
Κρυσταλλίδου Μαρία (Γ.Α.Σ. Σέλευκος)
3ες Οκλαλιώτη Βασιλεία (Α.Σ. Λευκός Πύργος) & Ζιώγα Παναγιώτα (Α.Σ. Ιχώρ)

 

Παγκορασίδων 05-06 1 Dan

Βέτσικα Στεφανία (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
Τακίδου Ελευθερία (Α.Σ. Ελπίδες Καλοχωρίου)
3ες Ξαγοραράκη Κωνσταντίνα (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) & Χρυσουλάκη Μαρία (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου)

 

Πηγή: Τελικά Αποτελέσματα - Τελικά Pull

Next ->