TKD-ITF.gr 


Τελικά Αποτελέσματα - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων, Λάρισα 2017

Με τη συμμετοχή 376 αθλητών-αθλητριών από 87 σωματεία από όλη την Ελλάδα, ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017, στο στάδιο Αλκαζάρ της Λάρισας, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων. . .

Τελικά Αποτελέσματα - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων, Λάρισα 2017

Με τη συμμετοχή 376 αθλητών-αθλητριών από 87 σωματεία από όλη την Ελλάδα, ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017, στο στάδιο Αλκαζάρ της Λάρισας, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων/Νεανίδων.

Εξαιρετικές εντυπώσεις άφησαν οι συμμετέχοντες όλων των κατηγοριών, ξεχωρίζοντας για το τεχνικό επίπεδο, τη θέληση και την προσπάθεια για την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου. Οι πρωταθλητές κάθε κατηγορίας προκρίνονται αυτόματα και θα αποτελέσουν μέλη της Εθνικής Ομάδας για το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στις 24-30 Απριλίου 2017, στο Λίβερπουλ της Αγγλίας.

Με το τέλος του πρωταθλήματος οι σύλλογοι που κατέκτησαν τις τρεις πρώτες θέσεις στη γενική κατάταξη των συλλόγων είναι οι εξής:

1ος Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη (3 χρυσά, 4 αργυρά, 3 χάλκινα)
2ος Α.Σ Πολίχνης (3 χρυσά, 3 αργυρά, 2 χάλκινα)
3οι Α.Γ.Σ. Κερατσινίου και Α.Σ.Φ. Η Νέα Σμύρνη (2 χρυσά, 1 αργυρά, 2 χάλκινα)

Παρακάτω θα βρείτε τα αποτελέσματα των κατηγοριών.

Εφήβων Tul 4-1 Gup

1ος Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Πάμπολλας Ευάγγελος (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας)
3οι Παπαδάτος Γεώργιος (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας) και Μπαξεβάνης Θωμας (Γ.Α.Σ. Σέλευκος)

Εφήβων Tul 1 Dan

1ος Μαρίνης Στυλιανός (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη)
2ος Ντάκουλας Γεώργιος (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
3οι Μουρατίδης Σάββας (Α.Σ Πολίχνης) και Μοίρας Παναγιώτης (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο)

Εφήβων Tul 2 Dan

1ος Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ Πολίχνης)
2ος Κουτσομπινάς Κωνσταντίνος (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
3οι Καρβούνης Παναγιώτης (Α.Σ. Ζέας) και Πετρόπουλος Κωνσταντίνος (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)

Εφήβων Tul 3 Dan

1ος Καρβούνης Τριάνταφυλλος (Α.Σ. Ζέας)
2ος Αμεντάς Αναστάσιος (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
3οι Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) και Ηλιάκης Ελευθέριος (Α.Σ. Κένταυρος Μαλλίων)

Εφήβων -45kg

1ος Τζαβάχωβ Δαβίδ (Α.Σ. Ευόσμου Σπάρτακος)
2ος Ξαγοράρης Άγγελος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
3οι Ματζιάρας Στυλιανός (Α.Σ. Μετεώρων) και Καλογρίδης Παναγιώτης (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)

Εφήβων -51kg

1ος Μαχαιρίδης Θεόδωρος (Α.Σ. Ευόσμου Σπάρτακος)
2ος Τεμπερεκίδης Γρηγόριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3οι Καρβούνης Παναγιώτης (Α.Σ. Ζέας) και Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)

Εφήβων -57kg

1ος Γάρρας Χρήστος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
2ος Παμπόρης Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3οι Γραμματικάκης Αντώνιος (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου) και Μορτόπουλος Σταύρος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

Εφήβων -63kg

1ος Ιωαννίδης Γεώργιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Καρβούνης Τριάνταφυλλος (Α.Σ. Ζέας)
3οι Γκορτσόπουλος Αναστάσιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) και Ηλιάκης Ελευθέριος (Α.Σ. Κένταυρος Μαλλίων)

Εφήβων -69kg

1ος Γκαλτσίδης Παύλος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Καμτσόγλου Στέφανος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3οι Κασιδάκης Μιχαήλ (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου) και Εξωμερίτης Γεώργιος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)

Εφήβων -75kg

1ος Παπαδημητρίου Ευάγγελος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
2ος Νασιούδης Αχιλλέας (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
3οι Τόλιος Δημήτριος (Α.Σ Πολίχνης) και Δόβας Παναγιώτης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)

Εφήβων +75kg

1ος Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Καγιαμπίνης Αθανάσιος (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών)
3οι Βαλιάνος Σταύρος (Α.Σ. Λευκός Πύργος) και Ζωϊτάκης Γεώργιος (Α.Γ.Σ. Παραδοσιακού TKD Ν.Φιλαδέλφειας)

Ειδικές Τεχνικές Εφήβων

1ος Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
2ος Πετρόπουλος Κωνσταντίνος (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)
3ος Βαλλιάνος Σωκράτης (Α.Γ.Σ. Καστέλλας)

Νεανίδων Tul 4-1 Gup

Καραντάνη Δήμητρα (Α.Σ. TKD Λέρου)
Σιάρκου Όλγα (Α.Κ. Δήμου Ζηρού)
3ες Μαστοράκη Καλλιόπη (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία) και Σέγκου Θεοδώρα-Ελισάβετ (Α.Γ.Σ. Μαχητικών Τεχνών Διομήδης)

Νεανίδων Tul 1 Dan

Αιγίδου Ιωάννα (Α.Σ Πολίχνης)
Μουρατίδου Ευμορφία-Ουρανία (Α.Σ Πολίχνης)
3ες Λίζα Δήμητρα-Ζωή (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου) και Λίβα Βασιλική (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη)

Νεανίδων Tul 2 Dan

Καλκίτσα Ελισάβετ (Α.Σ Πολίχνης)
Μαρούλη Παρασκευή (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη)
3ες Τσιούμα Φωτεινή (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου) και Κανάκη Φανή (Α.Γ.Ε.Μ.Σ.Θ. Ο Αίαντας)

Νεανίδων Tul 3 Dan

Μαραζάκη Δέσποινα (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)
Κουλουγουσίδου Μαρία (Α.Ο.Π.Σ. "Τάλως" Αγίου Νικολάου)
3ες Βέρρου Χριστίνα (Α.Σ. Παραδοσιακού TKD Σερρών) και Πλασκασοβίτη Ευτυχία (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας)

Νεανίδων -40kg

Καζαντζίδου Χρυσή (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
Τσινίδου Ελεάνα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης)
3ες Τσίγγου Χριστίνα (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) και Ρεπανά Παρασκευή (Α.Σ. TKD "Επταπύργιο-Κάστρα")

Νεανίδων -46kg

Κουτμουρίδου Σταυρούλα-Σοφία (Α.Σ. Αστέρας Δ. Μίκρας)
Κυριαζή Μυρτώ (Γ.Σ. TKD Λάρισας)
3ες Μαστοράκη Καλλιόπη (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία) και Μαραζάκη Λευκοθέα (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)

Νεανίδων -52kg

Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης)
Αλεξιάδου Δωροθέα (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός)
3ες Γεωργιάδη Σοφία (Α.Γ.Σ. Παραδοσιακού TKD Ν.Φιλαδέλφειας) και Βήτου Φανή (Α.Σ. Μίκρας)

Νεανίδων -58kg

Τόλογλου Ελένη (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)
Αιγίδου Ιωάννα (Α.Σ Πολίχνης)
3ες Δημητρακοπούλου Κωνσταντίνα (Α.Σ. Λευκός Πύργος) και Καραβεζίρη Βάγια (Α.Σ. Τιτάνες)

Νεανίδων -64kg

Τσιούμα Φωτεινή (Α.Γ.Σ. Ζωγράφου)
Καλκίτσα Ελισάβετ (Α.Σ Πολίχνης)
3ες Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) και Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης)

Νεανίδων -70kg

Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
Δήμα Ευδοκία (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας)
3ες Τσέβα Μαρία (Α.Γ.Σ. TKD Ασπροπύργου) και Λαγού Ελπίδα-Ραφαέλα (Α.Σ. Ελευσίς)

Νεανίδων +70kg

Βουγιούκα Ευδοξία (Α.Γ.Σ. Ερμής Πάργας)
Κατινιού Στυλιανή (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
3ες Κατελανάκη Μαρία (Α.Σ. Ελευσίς) και Μάρα Ασεμίνα (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)

Ειδικές Τεχνικές Νεανίδων

Γεωργίτση Σταματίνα (Α.Σ.Φ Η Νέα Σμύρνη)
Μαραζάκη Λευκοθέα (Α.Σ. Χερσονήσου Ηρακλείου)
Διακάκη Κακουλή (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης)

  Δελτίο Τύπου-Α.Ο.Τ.Ε.

 

Πηγή: Αθλητική Ομοσπονδία Taekwon-Do Ελλάδος (Α.Ο.Τ.Ε.) Επιμέλεια Δελτίου Τύπου: Σταμπούλης Αναστάσιος

7ο Παγκρήτιο Σεμινάριο Taekwon-Do I.T.F., Κρήτη 2017

Με την έναρξη της χρονιάς ο κος Γεροντής Ιωάννης 6 Dan (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) με την έγκριση της Αθλητικής Ομοσπονδίας Taekwon-Do Ελλάδος (Α..Ο.Τ.Ε.) διοργανώνει. . .

7ο Παγκρήτιο Σεμινάριο Taekwon-Do I.T.F., Κρήτη 2017

Με την έναρξη της χρονιάς ο κος Γεροντής Ιωάννης 6 Dan (Α.Σ. Παγκρήτια Ακαδημία Ηρακλείου) με την έγκριση της Αθλητικής Ομοσπονδίας Taekwon-Do Ελλάδος (Α..Ο.Τ.Ε.) διοργανώνει το 7ο Παγκρήτιο Σεμινάριο Taekwon-Do I.T.F. το Σάββατο 14 και την Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2017.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Γουρνών Ηρακλείου το Σάββατο 14/01/2017 και την Κυριακή 15/01/2017 στο Κλειστό δημοτικό Στάδιο Χερσονήσου "Φιλωνίδειο", δύο σημεία που προπονεί ο κο. Γεροντής Ιωάννης τα τελευταία 10 χρόνια και η είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό. Κεντρικός εισηγητής του σεμιναρίου ορίζεται ο Πρόεδρος Τεχνικής Επιτροπής της Α.Ο.Τ.Ε. Master Αναστασιάδης Χαράλαμπος 8 Dan, καθώς για το αγωνιστικό κομμάτι και το αγώνισμα των Tul θα βρίσκονται μαζί του οι πρωταθλήτριες Βασιλειά Αγγελική (Α.Σ. Πολίχνης) και Τσαταλμπασίδου Ελένη (Α.Σ. Αστέρας Πεύκων).

Σκοπός είναι η διάδοση, η εξέλιξη και η ανάπτυξη του Taekwon-Do I.T.F. μιας και το επίπεδο των αθλητών αυξάνεται καθημερινά και θα το παρακολουθήσει πλήθος αθλητών και θεατών από όλη την ανατολική Κρήτη. Στο σεμινάριο θα παρευρευθούν αθλητές από τους συλόγους: Α.Σ Μινώταυρος Taekwon-do Αγίου Νικολάου, Α.Σ Κένταυρος Μαλλιών και Α.Σ Παγκρήτια Ακαδημία Taekwon-do Ηρακλείου, συνεχίζοντας την παράδοση των συνεχών επιτυχημένων σεμιναρίων για την καλύτερη τεχνική κατάρτιση των αθλητών τους.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον διοργανωτή κ. Γεροντή Ιωάννη (6949393405 & 6948728749).

Το σωματείο σας έχει όριο στα ενεργά άρθρα.
Για να ενεργοποιήσεται όλα τα άρθρα που γράφονται για το σωματείο σας από το TKD-ITF.gr επικοινωνήστε με το παρακάτο e-mai: akis.vasilias[at]gmail.com