TKD-ITF.gr 


Νεανίδων 14-15 -55kg - Ροή Αγώνων Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορωσία 2018

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε στο τερέν 1 η κατηγορία των Νεανίδων 14-15 -55kg με την Ελλάδα να έχει διπλή συμμετοχή από τις αθλήτριες Σουγλέρη Ελένη (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης Θέρμης) και Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας). . .

Νεανίδων 14-15 -55kg - Ροή Αγώνων Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορωσία 2018

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε στο τερέν 1 η κατηγορία των Νεανίδων 14-15 -55kg με την Ελλάδα να έχει διπλή συμμετοχή από τις αθλήτριες Σουγλέρη Ελένη (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης Θέρμης) και Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας).

Η αθλήτρια Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης Θέρμης, Σουγλέρη Ελένη, είχε κληρωθεί σε όμιλο τεσσάρων ατόμων: στον πρώτο αγώνα αντιμετώπισε την Εστονή Anette Russ, στον δεύτερο την Ουκρανή Melnikova Yelyzaveta και στον τρίτο την Ρωσίδα Chijova Anna. Δυστυχώς, και στους τρεις αγώνες η Ελληνίδα αθλήτρια ηττήθηκε και παρέμεινε εκτός μεταλλίων.

Από την άλλη η Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας) ξεκίνησε την αγωνιστική της προσπάθεια σε όμιλο των τεσσάρων ατόμων: αντιμετώπισε στον πρώτο αγώνα την Ουκρανή Skuratova Anna, την Ρωσίδα Markova Diana και στο τρίτο αγώνα την Ινδή Delgersuren Erdenechuluun. Προκρίθηκε στον ημιτελικό της κατηγορίας με την Ουκρανή Melnikova Yelyzaveta και ηττήθηκε με 4-0, παραμένοντας στην τρίτη θέση και στην κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου. 

Πρόγραμμα Αγώνων 3ης Ημέρας (Πρώι) - Ροή Αγώνων Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Λευκορωσία 2018

Η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος ξεκινάει με τις κατηγορίες που έμειναν από χθες το απόγευμα (Πέμπτη 23/08/2018). . .

Πρόγραμμα Αγώνων 3ης Ημέρας (Πρώι) - Ροή Αγώνων Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Λευκορωσία 2018

Η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος ξεκινάει με τις κατηγορίες που έμειναν από χθες το απόγευμα (Πέμπτη 23/08/2018) και στη συνέχεια θα ακολουθήσουν οι εξής κατηγορίες:

Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Τερέν
Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -69kg 1 ή 4 ανάλογα με τη ροή των αγώνων
Νιάνιος Δημήτριος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Εφήβων 16-17 -69kg 1 ή 4 ανάλογα με τη ροή των αγώνων
Κουζανίδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Νεανίδων 14-15 +65kg 1
Ζηλάκος Πέτρος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -45kg 2
Κασμένης Άγγελος (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Εφήβων 14-15 -45kg 2
Στεφανίδης Θεόφιλος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Εφήβων 14-15 -55kg 3
Μωϋσιάδης Παναγιώτης (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Εφήβων 14-15 -55kg 3
Μπαξεβάνης Θωμάς (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) Εφήβων 14-15 +70kg 5
Σακοράφα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων 14-15 -40kg 6
Ασβεστοπούλου Αναστασία (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Νεανίδων 14-15 -40kg 6
Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης Θέρμης) Νεανίδων 16-17 -64kg 6
Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Νεανίδων 16-17 -64kg 6
Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Νεανίδων 7

 

Το σωματείο σας έχει όριο στα ενεργά άρθρα.
Για να ενεργοποιήσεται όλα τα άρθρα που γράφονται για το σωματείο σας από το TKD-ITF.gr επικοινωνήστε με το παρακάτο e-mai: akis.vasilias[at]gmail.com