TKD-ITF.gr 


Απολογιστικό 1ης Ημέρας - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών 2019

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών που διεξάγεται στην Ιερισσό - Χαλκιδικής στις 26-27 Ιανουαρίου 2019. . .

Απολογιστικό 1ης Ημέρας - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών 2019

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών που διεξάγεται στην Ιερισσό - Χαλκιδικής στις 26-27 Ιανουαρίου 2019.

Υψηλό τεχνικό περιεχόμενο και δυνατές αναμετρήσεις ήταν τα κύρια χαρακτηριστικά των αγώνων. Ενδεικτικά ο αλυτάρχης των αγώνων και Έφορος Υλικού της Α.Ο.Τ.Ε. κος Παπαδόπουλου Παντελής αναφέρει:

Ως παλιός αθλητής  οφείλω να ομολογήσω ότι το επίπεδο στο ελληνικό Taekwon-Do έχει ανέβει κατά πολύ. Κάθε χρόνο νέοι αθλητές με όρεξη και πολύ ταλέντο αναδεικνύονται πρωταθλητές, κάτι που αποδεικνύει τη σκληρή δουλειά που καταβάλουν στους συλλόγους τους.

Η χθεσινή ημέρα με τις κατηγορίες των Ανδρών εντυπωσίασε τους πάντες, ελπίζω να συμβεί το ίδιο και με την σημερινή με τις κατηγορίες των Γυναικών.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα.

Ανδρών 1 Dan

1ος Δεληγιαννίδης Αναστάσιος (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
2ος Μαρίνης Στυλιανός (Α.Φ.Σ. Η Νέα Σμύρνη)
3οι Τζεκάκης Αντώνιος (Α.Γ.Σ. Μαχητικών Τεχνών Διομήδης) & Γιαννικούρης Σπύρος (Α.Σ. Ακρόπολη)

 

Ανδρών 2 Dan

1ος Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Πολίχνης)
2ος Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός)
3οι Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) & Σπανός Χρήστος (Α.Γ.Ε.Μ.Σ.Θ. Ο Αίαντας)

 

Ανδρών 3 Dan

1ος Σιμωνίδης Γεώργιος (Α.Σ. Άτλας Θεσσάλονικης)
2ος Κοκκάλας Πάναγιώτης (Α.Φ.Σ. Η Νέα Σμύρνη)
3οι Τζανίδης Ανδρέας (Α.Σ. Πολίχνης) & Καρβούνης Τριαντάφυλλος (Α.Σ. Ζέας)

 

Ανδρών 4 Dan

1ος Τσαϊρέλης Βασίλειος (Α.Σ. Ολυμπισμός)
2ος Ντάνος Βασίλειος - Δαβίδ (Α.Γ.Σ. Αξιόν Πειραιώς)
3ος Μαρκοκωνσταντίνος Ανδρέας (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)

Ανδρών -52kg

1ος Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τατο)
2ος
3οι

 

Ανδρών -58kg

1ος Μπαντής Αχιλλέας (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων)
2ος Μαχαιρίδης Θεόδωρος (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος)
3οι Νετκίδης Κωνσταντίνος (Α.Σ. Πολίχνης) & Ματζιάρας Γεώργιος (Α.Σ. Μετεώρων)

 

Ανδρών -64kg

1ος Καζαντζίδης Δημήτριος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Εμίνωβ Ιωάννης (Π.Α.Σ.ΑΝ.Α.Θ. Μαχητές)
3οι Καγιαμπίνης Ευστράτιος (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών) & Ψαρράς Αλέξανδρος (Α.Σ. Μετεώρων)

 

Ανδρών -71kg

1ος Καρβούνης Τριαντάφυλλος (Α.Σ. Ζέας)
2ος Γαλανής Εμμανουήλ (Α.Σ. Καλαμαριάς)
3οι Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) & Ρούσσος Κωνσταντίνος (Α.Γ.Σ. Δύναμη Μαρκόπουλου)

 

Ανδρών -78kg

1ος Μπέϊκος Γεώργιος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Κωνσταντινίδης Κυριάκος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
3οι Αθανασιάδης Παναγιώτης (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) & Μπούρδας Αχιλλέας (Α.Σ. Γαλάτιστας)

 

Ανδρών -85kg

1ος Καλακίδης Χρήστος (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη)
2ος Σιδηρόπουλος Αθηνογένης (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών)
3οι Καμέκης Νικόλαος (Α.Σ. Καλαμαριάς) & Ράπτης Δημήτριος (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)

 

Ανδρών -92kg

1ος Ράπτης Ακριβός (Γ.Α.Σ. Chon-Ji)
2ος Γιαλαμάς Ιωάννης (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3οι Αγγελάκης Μάρκος (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου) & Μπαντής Στέφανος (Παναθλητικός Αθλητική Ένωση Συκεών)

 

Ανδρών +92kg

1ος Σαλαγκούδης Αναστάσιος (Α.Σ. Βασιλικών Mars)
2ος Σγουραμάλλης Παύλος (Α.Σ. Νέα Φλόγα Πολίχνης)
3οι Ιωαννίδης Ιωάννης (Α.Μ.Σ. Αριστοτέλης Κρύας Βρύσης) & Νασιούδης Αχιλλέας (Α.Σ. Βασιλικών Mars)

 

Ειδικές Τεχνικές Ανδρών

1ος Χούφτας Νικόλαος (Α.Σ. Άτλας Θεσσάλονικης)
2ος Μαρκοκωνσταντίνος Ανδρέας (Α.Γ.Σ. Κερατσινίου)
3ος Παπαθανάσιου Αθανάσιος (Α.Σ.Π.Τ. Κρητική Ακαδημία)

 

Δοκιμές Δύναμης Ανδρών

1ος Τερσενίδης Ιωάννης (Α.Σ. Άτλας Θεσσάλονικης)
2ος Τσαϊρέλης Βασίλειος (Α.Σ. Ολυμπισμός)
3ος Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός)

 

Πηγή: Τελικά Αποτελέσματα

1st Day Resutls - National Championship Adult Male/Female 2019

The first day of National Championship Adult Male/Female held successfully in Ierissos - Chalkidiki on 26th-27th January 2019. . .

1st Day Resutls - National Championship Adult Male/Female 2019

The first day of National Championship Adult Male/Female held successfully in Ierissos - Chalkidiki on 26th-27th January 2019.

High technical content and strong matches were the main features of the races. Indicatively the Clerk of the championship and  Mr. Papadopoulos Pantelis says:

As an old athlete, I have to admit that the level in the Greek Taekwon-Do has gone up a lot. Every year young athletes with appetite and great talent are emerging champions, which proves the hard work they make to their clubs.

Yesterday with the Adult Male categories impressed everyone, I hope that the same thing happens todaywith the Adult Female catgories.

Below you will find all the results in detail.

Individual Pattern Adult Male I Degree

1st Deligiannidis Anastasios (A.C. Lefkos Pyrgos)
2nd Marinis Stylianos (A.C.F. I Nea Smyrni)
3rd Tzekakis Antonios (A.G.C. Martial Arts Diomidis) & Giannikouris Spyros (A.C.Akropoli)

 

Individual Pattern Adult Male II Degree

1st Netkidis Konstantinos (A.C. Polichnis)
2nd Lazaridis Georgios (A.C. Akropotamou Axios)
3rd Bantis Achilleas (A.C. Proteas Ioanninon) & Spanos Christos (A.G.E.M.S.TH. O Aiantas)

 

Individual Pattern Adult Male III Degree

1st Simonidis Georgios (A.C. Atlas Thessalonikis)
2nd Kokkalas Panagiois (A.C.F. I Nea Smyrni)
3rd Tzanidis Andreas (A.C. Polichnis) & Karvounis Triantafyllos (A.C. Zeas)

 

Individual Pattern Adult Male IV Degree

1st Tsairelis Vasileios (A.C. Olympismos)
2nd Danos Vasileios - David (A.G.C. Axion Peiraios)
3rd Markokonstantinos Andreas (A.G.C. Keratsiniou)

Individual Sparring Adult Male -52kg

1st Vasileiou Petros (A.G.C. Kallipoleos Tato)
2nd
3rd

 

Individual Sparring Adult Male -58kg

1st Bantis Achilleas (A.C. Proteas Ioanninon)
2nd Machairidis Theodoros (A.O. Evosmou Spartakos)
3rd Netkidis Konstantinos (A.C. Polichnis) & Matziaras Georgios (A.C. Meteoron)

 

Individual Sparring Adult Male -64kg

1st Kazantzidis Dimitrios (A.C. Neapolis Makedoniki Dynami)
2nd Eminov Ioannis (P.A.C.AN.A.TH. Machites)
3rd Kagiampinis Efstratios (Panathlitikos Athletiki Enosi Sykeon) & Psarras Alexandros (A.C. Meteoron)

 

Individual Sparring Adult Male -71kg

1st Karvounis Triantafyllos (A.C. Zeas)
2nd Galanis Emmanouil (A.C. Kalamarias)
3rd Bouzoukis Fotios (A.C. Asteras Dimou Mikras) & Roussos Konstantinos (A.G.C. Dynami Markopoulou)

 

Individual Sparring Adult Male -78kg

1st Beikos Georgios (A.C. Neapolis Makedoniki Dynami)
2nd Konstantinidis Kyriakos (A.G.C. Keratsiniou)
3rd Athanasiadis Panagiotis (A.C. Neapolis Makedoniki Dynami) & Bourdas Achilleas (A.C. Galatistas)

 

Individual Sparring Adult Male -85kg

1st Kalakidis Christos (A.C. Neapolis Makedoniki Dynami)
2nd Sidiropoulos Athinogenis (Panathlitikos Athletiki Enosi Sykeon)
3rd Kamekis Nikolaos (A.C. Kalamarias) & Raptis Dimitrios (G.A.C. Chon-Ji)

 

Individual Sparring Adult Male -92kg

1st Raptis Akrivos (G.A.C. Chon-Ji)
2nd Gialamas Ioannis (Α.Σ. Λευκός Πύργος)
3rd Angelakis Markos (A.G.C. Keratsiniou) & Bantis Stefanos (Panathlitikos Athletiki Enosi Sykeon)

 

Individual Sparring Adult Male +92kg

1st Salagkoudis Anastasios (A.C. Vasilikon Mars)
2nd Sgouramallis Pavlos (A.C. Nea Floga Polichnis)
3rd Ioannidis Ioannis (A.M.C. Aristotelis Kryas Vrysis) & Nasioudis Achilleas (A.C. Vasilikon Mars)

 

Individual Special Technique Adult Male

1st Chouftas Nikolaos (A.C. Atlas Thessalonikis)
2nd Markokonstantinos Andreas (A.G.C. Keratsiniou)
3rd Papathanasiou Athanasios (A.C.M.A. Kritiki Akadimia)

 

Individual Power Test Adult Male

1st Tersenidis Ioannis (A.C. Atlas Thessalonikis)
2nd Tsairelis Vasileios (Α.Σ. Ολυμπισμός)
3rd Λαζαρίδης Γεώργιος (Α.Σ. Ακροποτάμου Αξιός)

 

Source: Final Results

Απολογισμός 3ης Ημέρας - Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορωσία 2018

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Μινσκ της Λευκορωσίας. Η ελληνική ομάδα με εξαιρετικές εμφανίσεις κατέκτησε επτά μετάλλια. . .

Απολογισμός 3ης Ημέρας - Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Λευκορωσία 2018

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος που διεξάγεται στο Μινσκ της Λευκορωσίας. Η ελληνική ομάδα με εξαιρετικές εμφανίσεις κατέκτησε επτά μετάλλια.

Παρακάτω θα βρείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ονοματεπωνυμο Θέση Κατηγορία
Χριστοφιδέλης Δημήτριος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -60kg
Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -69kg
Μητσάκη Έλενα (Α.Σ. Λευκάδας) Νεανίδων 14-15 -55kg
Σκουλίκας Παντελής (Α.Σ. Πρωτέας Ιωαννίνων) Εφήβων 14-15 -60kg
Κιρτατζής Ηρακλής (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) Εφήβων 16-17 -75kg
Νιάνιος Δημήτριος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Εφήβων 16-17 -69kg
Ζηλάκος Πέτρος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -45kg
Παρδαλογιάννης Ονούφριος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -51kg
Σακοράφα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων 14-15 -40kg
Ασβεστοπούλου Αναστασία (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Νεανίδων 14-15 -40kg
Βασιλείου Πέτρος (Α.Γ.Σ. Καλλιπόλεως Τάτο) Συμμετοχή Εφήβων 16-17 -51kg
Αρχίπωβα Άννα (Α.Σ. Ηρακλής Θέρμης) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -52kg
Παρούνοφ Γεώργιος (Α.Ο. Ευόσμου Σπάρτακος) Συμμετοχή Εφήβων 16-17 -75kg
Παπαδοπούλου-Ματζίρη Μαρία (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δύναμη) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -52kg
Ξαγοραράκη Θεανώ (Α.Σ. Νεάπολης Μακεδονική Δϋναμη) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -70kg
Ακριβού Στυλιανή (Α.Σ. Παναθλητικός Θεσσαλονίκης) Συμμετοχή Νεανίδων 16-17 -70kg
Κουζανίδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Συμμετοχή Νεανίδων 14-15 +65kg
Μπαξεβάνης Θωμάς (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) Συμμετοχή Εφήβων 14-15 +70kg
Κασμένης Άγγελος (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Συμμετοχή Εφήβων 14-15 -45kg

 

Πρόγραμμα Αγώνων 3ης Ημέρας (Πρώι) - Ροή Αγώνων Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Λευκορωσία 2018

Η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος ξεκινάει με τις κατηγορίες που έμειναν από χθες το απόγευμα (Πέμπτη 23/08/2018). . .

Πρόγραμμα Αγώνων 3ης Ημέρας (Πρώι) - Ροή Αγώνων Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Λευκορωσία 2018

Η τρίτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος ξεκινάει με τις κατηγορίες που έμειναν από χθες το απόγευμα (Πέμπτη 23/08/2018) και στη συνέχεια θα ακολουθήσουν οι εξής κατηγορίες:

Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Τερέν
Μπουζούκης Φώτιος (Α.Σ. Αστέρας Δήμου Μίκρας) Εφήβων 16-17 -69kg 1 ή 4 ανάλογα με τη ροή των αγώνων
Νιάνιος Δημήτριος (Α.Σ. Άτλας Θεσσαλονίκης) Εφήβων 16-17 -69kg 1 ή 4 ανάλογα με τη ροή των αγώνων
Κουζανίδου Βασιλική (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Νεανίδων 14-15 +65kg 1
Ζηλάκος Πέτρος (Α.Σ. Ζέας) Εφήβων 14-15 -45kg 2
Κασμένης Άγγελος (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Εφήβων 14-15 -45kg 2
Στεφανίδης Θεόφιλος (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Εφήβων 14-15 -55kg 3
Μωϋσιάδης Παναγιώτης (Α.Σ. Λευκός Πύργος) Εφήβων 14-15 -55kg 3
Μπαξεβάνης Θωμάς (Γ.Α.Σ. Σέλευκος) Εφήβων 14-15 +70kg 5
Σακοράφα Φωτεινή (Α.Σ. Πολίχνης) Νεανίδων 14-15 -40kg 6
Ασβεστοπούλου Αναστασία (Α.Σ. Επταπύργιο-Κάστρα) Νεανίδων 14-15 -40kg 6
Τσελέκογλου Παρασκευή (Α.Σ. Μαύρων Ζωνών Θεσσαλονίκης Θέρμης) Νεανίδων 16-17 -64kg 6
Ομάρ Χρυσάνθη-Τζενίν (Α.Σ. Βασιλικών Mars) Νεανίδων 16-17 -64kg 6
Παπαδάτου Διονυσία (Α.Σ. Σταυρουπόλεως Θεσσαλονίκης) Ειδικές Τεχνικές Νεανίδων 7

 

Next ->