March 29, 2024

Άλλα 2 μετάλλια για την Ελληνική Αποστολή – 3η Μέρα Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 2014 Τατζικιστάν

1 min read

Συνεχίζονται οι επιτυχίες για την Ελληνική Ομάδα. Ο αθλητής Καζαντζίδης Δημήτριος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία -57kg μάχες (sparring) Εφήβων, κερδίζοντας στον πρώτο του αγώνα τον Κορεάτη πρωταθλητή και στο δεύτερο τον Αφγανό αθλητή φτάνοντας στον ημιτελικό να αντιμετωπίζει τον Τατζικιστανό αντίπαλό του. Επίσης, ο αθλητής Καρβούνης Τριαντάφυλλος κατέκτησε και αυτός την 3η θέση στην κατηγορία -51kg μάχες (sparring) Εφήβων. Δυστυχώς ο αθλητής Παπαδόπουλος Δημήτριος στην κατηγορία -63kg μάχες (sparring) κέρδισε τον πρώτο του αγώνα με αντίπαλη χώρα τη Μογγολία, παρόλα αυτά δεν κατάφερε να μπει στα μετάλλια παραμένοντας στην 5η θέση. Αναμένουμε ακόμα τους τελικούς των αθλητών Παπαθεοδώρου Νικόλαου και Λεκατσάς Μαρίας.